BF Augusti 2016
Tack! Har du varit på UL än?
Underbart! Det är ju helt fantastiskt när man ligger där och får se ens vilda lilla barn i magen :)
Stort grattis :)
Tack! Har du varit på UL än?
Underbart! Det är ju helt fantastiskt när man ligger där och får se ens vilda lilla barn i magen :)
Stort grattis :)
Va gulligt ![]()
Ja jag var och kollade för 3 veckor sedan. Jag tyckte det var häftigt att se benen. Vad dom sparkade !! Världens finaste svartvita unge fick vi se :)
Jag har super ont i ryggen och tänkte smörja in ryggslutet med aloe Vera heat lotion. Är det nån som vet om man får använda sånt när man är gravid ?
Den värmer och kyler och luktar starkt men den hjälper !
Precis, jag har oxå
Hört att man inte ska dricka det. Men nu har jag smörjt in med en klick i alla fall ![]()
Jag är ingen expert, men smörjer med en hudkräm med aloevera i på hela kroppen dagligen. Min svärmor äger en hälsokostaffär och är säker på att hon hade sagt till om den var farlig (får den av henne).
Har dock läst att det kan vara farligt att dricka ren aloevera som gravid, men har inte koll på varför.
Har ni blrjat fundera nåt
På FP? Jag tycker det ät en djungel fattar nada. Känns inte som att den preliminära uträkningen på FK hjälper speciellt mycket, kan man boka tid med en handläggare och gå igenom alternativ? Jag blir alldeles stressad av det här.
Va bra att allt såg bra ut! Då har vi samma bf dag har oxå 25/8
Rul avklarat nu o fick se en liten son slå kullerbyttor <3
Blev flyttad från den 11e till 25e
Faktiskt
Ja
Det gjorde du rätt i! Hjälpte det nåt?
Jag fick exakt på bf dagen förra gången ![]()
Åh vad kul att vi ha samma datum.
Fick du före eller efter bf förra gången?
Jag få nog 2-3 veckor innan
Men nej! Va jobbigt!! Stor kram!
Hej tjejer. Sitter här superorolig på gyn akuten just nu. Ringde min bm igår som tid in mig idag för att lyssna på hjärtat för att lugna mig. Men hon hittade inget alls. Så nu sitter jag på gyn akuten. Jag är livrädd
Jag måste tyvärr meddela att jag lämnar er nu.
Är på väg hem från akuten nu. Två läkare har bekräftat att barnet är dött.
Jag bara gråter och gråter.hur ska jag förklara det här för barnen?!
Får vänta ända till tisdag för att ta tablett. På torsdag ska jag tillbaka till skukhuset
Jag kommer självklart följa er. Vill veta hur det går för er. Men det dröjer nog. Måste bearbeta lite först
Många kramar till er!!! Ta hand om er och lycka till med allt <3