Ni gör mig så jävla äcklad!
Inte ens på frivilligbasis?
Då ställer man frågan vart hybrisen kommer i att äga andra människors frihet.
Inte ens på frivilligbasis?
Då ställer man frågan vart hybrisen kommer i att äga andra människors frihet.
Har aldrig berört köparen, utan att kvinnor far illa i dagens system och bör ändras.
Detta går aldrig så länge det är olagligt.
Och varför skulle man ge stöd till en sexköpare?
Den frågan är jag jätteintresserad av, då jag har inte en susning vad du tänker på där.
Jag ställde frågan till dig och just pga du höll med, för svår fråga att svara på?
Varför skulle inte en rom kunna arbeta med prostitution i en statlig bordell?
Det verkar var en del svart och vitt här, där det tydligen är omöjligt att försöka få bort kriminellanätverk.
Har du märkt att du aldrig försöker svar på nått, utan bara hittar på nya saker och frågor.
Det är bara att denna har vi redan avhandlat kanske 3 ggr redan
Självfallet har man sex, sen inte en traditionell sex.
Men om det inte är sex, så antar jag varje lag man har om sex inte är applicerbar på varken torsk eller prostituerad.
En sak man ska veta och det är biologin skiter fullständigt om hur personer tänker eller tycker.
Sex är inte näring, icke fungerande liknelse.
Även ska vi ha kontroll så att kvinnorna inte skadas, så om det blir problem för en tjej med detta så fixar man detta.
Om det innebär hon inte mer får arbeta eller om det räcker med en ledig dag, eller bara en timma, så väljer man det som är Bäst för KVINNAN.
Och det är vad vi ska stoppa, utan denna transaktion ska inte gå genom kriminellanätverk utan ska vara kontrollerad och säkerställa kvinnans säkerhet.
DETTA MED SÄKERHET FÖR KVINNAN ÄR DET ABSOLUT VIKTIGASTE, så varför pratar vi om nått även jag vill ha bort?
Det är ett perplext beteende du visar upp och genom inte förstå en enda sak som vi vill göra för kvinnorna.
Jag skulle kunna h struntat i frågan, då den i sak är relativt ointressant för mig.
Men nu är det en tråd där vi diskuterar och vi konstaterat att dagens system är ICKE fungerande och mer skadligt för kvinnan än det någonsin borde vara.
Jag tror du är medveten om att dina argument är bleka, då svaren är få av dig, ad hominem är vanligt och lägga orden i mun är också vanligt.
Och diskutera sak och bena ut var problem verkar inte existera stundtals.
Jag anser inte det är en Utopisk idé att prostitution skulle försvinna, utan det är fakta.
Och denna fakta stöds av millennier av prostitution.
Så varför vill straffar du kvinnor för denna Utopiska idé som aldrig någonsin kommer ske?
Det är dax du förklarar detta, och inte hänger dig åt ad hominem eller svara en fråga med en ny fråga.
Allt ska bygga på att det är frivilligt och att man ska få bort de kriminellanätverken.
Och detta problem försvinner inte för det är olagligt.
Och det är bra värre problem som vi ska skydda dom emot, men även detta ska man hjälpa med.
Dock igen ett svar med nya frågor, än ett faktiskt svar.
Det vet vi redan och även adresserat, även i Tyskland så har man kriminellanätverk som sköter ruljansen.
Och det är dessa vi måst få bort, annars kommer kvinnor fortsätta råka illa ut.
Nej, det är du som säger de är svin, inte jag.
Det är en Utopisk idé att prostitution NÅGONSIN skulle försvinna, det är trots allt ett yrke som funnits i millennier.
Och om man tror det ska försvinna pga ord, nej kommer aldrig hända oavsett vad du eller jag tycker om prostitution.
Men om man vill förhindra sexuella övergrepp inom detta yrke, så är det sämsta man kan göra att ha det olagligt.
För då har man gett upp all kontroll att förhindra dessa övergrepp.
Onanerar gör var och en i sin privathet.
Och lägga ord i mun mun, har inte funkat innan, och funkar inte denna gång heller.
Du verkar vara i en villfarelse att vi ska nöja oss med hur de har där..
Vårt mål är få bort kriminellanätverk ifrån dessa kvinnor, och det är ett tufft arbete och det är ingen som hymlar med detta.
Din enda syn på saken är att ha det som det är(ja, du tror prostitution går få bort, den Utopiska tanken, orealistiskt), och enda syn du klarar av som innefattar att kvinnor råkar illa ut och inte göra ett skit åt detta.
Detta är något jag upprepat att vi måste få bort kriminellanätverk ifrån detta yrke, och att dessa även är i den lagliga prostitutionen i både Tyskland och Holland.
Detta har vi redan adresserat, så varför pratar du om detta som det aldrig varit uppe innan?
Och igen ett inlägg av dig utan svar och bara nya frågor.
Man kan undra varför du inte vågar ta en diskussion?
Tror du kriminellanätverk bryr sig om några slemhinnor och om det gör ont för kvinnan?
Är du inte bra naiv och tro det är bättre med kriminellanätverk än ett redan fastställt hälsoprogram och kontinuerlig översyn.
Och igen så är jag på de prostituerades sida, vem sida är du på?
Jag undrar då du verkar inte vilja ändra nått i ett system där kvinnor kan råka väldigt illa.
Varför jaga en Utopisk idé så illa att det skadar andra människor?