Anonym (Berta) skrev 2026-01-15 08:51:59 följande:
Hade Spottning igår och idag först rosa sen rött det kommer Och går, hade lite ont efter första gången men sen dess har de inte gjort nå ont alls, vanliga rfsu är knappt positiva ännu fast jag är 1 dag efter bim, fick dock ett positivt clear blue med veckoindikator 1-2 igår. Tempen hade sjunkit 0,4 under natten också så jag är nått jävulskt orolig men försöker att inte tappa hoppet, någon som har några tips eller nå snälla ord jag vet inte riktigt vill bara känna att det kommer bli okej oavsett.
Det låter tungt att gå och fundera på! Jag hade blödningar runt mens några gånger i början i en av mina tidigare graviditeter. Det var jag jätteorolig över såklart men ut kom ett friskt barn.
Förstår att det inte tar bort din oro det minsta men jag tänker att alla graviditeter är unika och att det är svårt att inte läsa in allt i allt. Hoppas att du mår okej. ❤️