Kalmar-tråd
Välkomna alla Kalmar/Nybro/Ölands bor.
Jag flyttar över vår lilla bf lista hit.
30 sep HeleneR
15 okt Maj77
25 okt Nina75
31 okt Andi Pandi
11 dec Knyttet
6 jan Minname
19 jan Aphrodite
21 feb lillefrejen
27 Apr Mariiee
Välkomna alla Kalmar/Nybro/Ölands bor.
Jag flyttar över vår lilla bf lista hit.
30 sep HeleneR
15 okt Maj77
25 okt Nina75
31 okt Andi Pandi
11 dec Knyttet
6 jan Minname
19 jan Aphrodite
21 feb lillefrejen
27 Apr Mariiee
Soffie : hu nej unvika den nu... hade ju stora kräksjukan i 24 timmar för 1,5 veckor sen och vill då rakt inte på det igen.
Ska höra här hemma ikväll hur det är på sönd.
Lite ont om fikaställen sönd så kanske skulle vi ta McD? Vore ju kul om Anna kunde var med en stund också.
Soffie kan du? Svårt med buss sönd antar jag?!
Annikandy, var länge sen jag såg henne.... Är du här, kan du sön? Vad är vi mer för nybrofolk????
Kalmarbor är förståss också hjärtligt välkommna
Jag har inte hört någon som fått influensan, fy sjutton för den. Hoppas verkligen att det inte är den som du fått HelenR.
Hejsan alla tjejer!
Tänkte höra om man kanske kunde få vara med på listan här.
Bor i Kalmar och har bf 18 april.
Välkommen Dinkanesh sätter in dig på listan!!
Augusti 2004
31 Achanta: Joakim 52 cm 3990 gram
September 2004
30 HelenR: Anton 52cm 3485 gram
30 Maj77: Ebba 52 cm 3770 gram
November 2004
2 Andi Pandi: Pojke 52 cm 4290 g
4 Nina75: Flicka 54 cm 4650 g
22 Ubj
December 2004
6 tuffsan
11 Knyttet
18 bebben04
Januari 2005
6 Minname med en Hedwig/Nehmo
19 Aphrodite
24 Vickan
Februari 2005
4 Sparven
11 Lyckligast i världen
21 lillefrejen
24 Eddies Med tvillingar
26 annikandy
April 2005
18 Dinkanesh
19 Busbubblan
27 Mariiee
Maj 2005
21 Soffie
23 licja
25 Anna D
26 Sasson
Juni 2005
9 Jen80
15 Salsan
Totalt: 26 st
Nej nej jag har inte fått influensan och de e skönt... Hade bara en sån huvudvärk... Men när jag kom ut så blev de bättre.....Jag hoppas att vi slipper den..... Blev de nån fika idag för minname och tufsan??
Helen. ja jag och tufsan tog oss en fika till lunchen... satt och snackade skit på hamnkaffet och så. sen var det tillbaka till jobb och tusan begavs sig stapplandes på stan. =0)
Var hos BM igår:
SF:33cm heheh gått ner 1cm (hon hade dock svårt att mäta den förra gången)
Tryck: 109/65
Hjärtsl: 155-157
Vikt: +.5kg +10kg sammanlagt
Nina75: McD går bra för mig annars finns det väll det stället vi var sist på!!
Minname:Du har säkert en tjej i magen..Jag vet inte vad jag har sagt innan...De e så många man gissar på=)
Jag välkomnar dom nya till tråden...
Va kallt de e idag hörni.*burrrr* vill man bara sitta inne och mysa... Man skulle haft en öppen spis=) *mys*. Idag ska vi till BVC med anton.. Ska träffa läkarn.. Ska kolla hans reflexer och lite så....Hoppas att dom väger honom.... Alltid lika kul och komma dit för och se hur mycke han har gått upp......
Hoppas att ni får en bra dag idag tjejer...
Helen : ja du har sagt att det är en tjej redan från dag 1 du såg magen heheheh hoppas du har rätt... e lite sugen på en lite Hedwig. Har så många fina sparade kläder hemma till en tös... men jag är lika glad för en påg ju!!! =0)
Hu ja KALLT... det är inte lätt på morgonen nu för en annan ... rotar efter strora varma kläder hemma men det är inte mycket som räcker om magen nu!!!
Nä de kan jag tänka mig att de inte gör... sen vill man inte slänga ut massa pengar heller.....
Maj77: vart har du tagit vägen? man har inte hört av dig på ett tag.. Hoppas att allt e bra med er...
Wow jag är inte sist på listan längre
Har inte varit här inne på ett tag!