Vi som gillar vita/ljusa, lantliga, romantiska Shabby - chic hem.
Då får jag väl vara hemma som vanligt då. 
Hemma och hemma, jag skall ju till storstaden Göteborg på möhippa på lördag så jag kommer nog ha kul jag med.
Då får jag väl vara hemma som vanligt då. 
God morgon flickor.
Här skiner solen i dag också. Gjort det sen i fredag och det är ljuvligt.
Skickar lite stråle åt sandrisens håll. Hemma går det sakta men säkert framåt. Var på möhippa i lördag så på söndagen var jag inte jättesnabb i vändningarna.
Klippte gräset och vattnade blommorna. Det var vad jag orkade med den dagen. Maken har satt klart staketet och börjat på räcket till altanten. Måste skärpa mig och ta kort och visa er. Ni är ju så snälla och visar kort och inspirerar mig.
Idag skall jag måla överliggar (till altanräcket) och bara ta det lugnt den lilla tid som blir över efter jobbet.
Zandrisen: Vart skall ni resa? Är sugen själv på att resa men renoveringar av huset kommer först så det lär dröja några år innan vi kommer iväg igen. Men vi är ju "unga" (40) så vi hinner med det senare 
God morgon flickor.
Hjorthan. Du gör helt rätt som kontaktar läkaren igen. Så här kan du ju inte ha det. Även om en op låter läskigt så är ju det att föredra om värken kan försvinna. Hoppas du får en underbar lillsemester i danmark.
Känner vi din man rätt så följer han gärna med sin fru så hon får shoppa lite 
Umbro. Jättesöt. Tänk om man hade fått en sådan när man var liten. 
Gårdagen gick åt till att handla och tvätta och röja hemma. Vardagslivet stannar inte för att solen skiner.
Men jag fick en promenad på kvällen så lite egentid fick jag allt. 
Vill också bo vid havet.