VI från Linköping
Nu har man vart iväg med Molly på dagis. Hon älskar verkligen att gå själv och är verkligen en liten busunge, jag går åt vänster och då sticker hon iväg åt höger så man får ta och springa efter henne (vilket är ännu roligare då). Så nu är man hemma, helt slut i kroppen.
Har tagot en postafen och hoppas den hjälper mot illamåendet jag börjat känna av igen. Sea-banden funkar väl sisådär.
Har ringt och pratat med FK och skall återkomma dit senare tänkte jag. Måste försöka ta i i jobbsökandet nu, så kanske man får chansen att få ett jobb i alla fall.
Skall iväg på Småbarnlivs-kursen snart och jag har som vanligt inte gjort dagens läxa, har inte ens öppnat upp väskan sen jag var där sist. Så jag måste väl ta tag i det idag. Det är förresten sista gången idag och de sade något om att de skulle bjuda på smörgåstårta... tyvärr äter jag nog inte det... men vore ju trevligt om de gjorde det i alla fall. Får se vad det blir.