Pladderbebisarna Del 7
Tråden för oss som hängt ihop under några år! Här fortsätter vi vidare! 
Tråden för oss som hängt ihop under några år! Här fortsätter vi vidare! 
LaGallina:
underligt att hon inte kollat näsan på bebisen.... Vi gjorde Kub:en på barnmorskegruppen och de var jätte trevliga. I ett sånt läge vill man ju verkligen ha ett bra bemötande hela vägen. Håller tummarna att det ser bra ut men det är ju ändå bra chanser....... Som en sa till mig, om du har 17 lotter med 1 nit så är ju chansen så mycket större att ta en med vinst.... Vad är det som gör att det blir mkp och inte fvp?! Vet inte vad som avgör?
Denna måste väl ändå vara hemmasydd ?! Eler har de verkligen haft en lappkjol?
http://www.tradera.com/lappkjol-fran-meandi-strl-74-80-auktion_89835478#pic
no: inte hemsydd. det har sålts sånna.
Hej tjejer!
NO: Vad fick du för siffror den här gången? Visst fick du också ganska kassa? Och ändå är lillstumpan frisk enl. fvp, eller hur? Att de rekommenderade mkp för Gallina berodde på att mkp:et kan göras nu direkt, fvp:et måste hon vänta med till vecka 16.
Gallina: Jag tror inte att hon utelämnade viss information för att inte oroa dig. Hon var kall och väldigt klinisk, så hon brydde sig nog inte huruvida hon oroade dig eller inte. Och jag hörde henne mumla att hon hade tyckt sig se ett näsben. Kram!