Leos och Vincents mamma skrev 2009-05-27 19:39:06 följande:
Hemma igen efter egentid på stan. När jag kom hem nu så var båda barnen nattade o sov, lyx! Jag har två affärer kvar att kolla igenom i morgon, men det lutar mot en lite finare middagsklänning eller vad man ska kalla den, i rosa såklart Den eller en annan rosa lite somrigare klänning, båda på gina tricot. Kollade på joy o de var jättefina, men passade inte så bra på mig. Kollade på Lindex oxå o hittade en såå fin rosa klänning, men den var för lång, såg inte bra ut. Hittade en superfin lite balaktig klänning på Sisters som dessutom var nedsatt från 799 kr till 299 kr, den satt jättebra, men tyget var väldigt tjockt o eftersom bröllopet är i mitten av juli så känns det som jag kommer svettas en hel del, var ju synd eftersom priset var kanon.
Trevligt att du hittat något fint! Önskar jag hade kunnat vara med, men fortfarande två tentor kvar att göra innan sommarlovet tar fart!
Min systers klänning, som jag beställt från kina, kom igår. Den var jäääääte fin!! Precis som på bilden, nu hoppas vi bara att den passar för jag har ju ingen möjlighet att åka upp och pröva den på henne. Hon är ju bara 11 så risken finns ju oxå att hon växer!
www.landybridal.com/Product/Pro1609.Html