Inlägg från: Rååsa Smurfen |Visa alla inlägg
  • Rååsa Smurfen

    Vi som sörjer Michael Jackson

    BooBoo skrev 2009-08-09 02:10:34 följande:
    MJböcker?
    såklart{#lang_emotions_laughing}
  • Rååsa Smurfen
    mona83 skrev 2009-08-09 10:38:13 följande:
    Rååsa Smurfen skrev 2009-08-09 01:49:13 följande: Samma här och i en bf juli 07 tråd, men den verkar ha dött under sommaren :-/
    God morgon ,trist när trådar dö {#lang_emotions_frown} min shopping tråd har jag hängt i 2 år  så den är seglivad och jag hoppas den aldrig dö..
  • Rååsa Smurfen

    jag kom på ett namn i går {#lang_emotions_smile} Till minne av MJ The king of pop  men i sorgetråd är nog nödvändigt  för att vi ska få har den i fred

  • Rååsa Smurfen
    nomina skrev 2009-08-09 11:03:12 följande:
    Oj vad ni har skrivit mycket! (som vanligt) har massor att gå igenom, får sätta mig sen o börja kika igenom... kanske finns massa mysiga länkar att titta på en lite mulen söndag som denna! Äntligen ledig, har varit jobb, hundpassning och 4årskalas hela helgen! :)Fullt ös med andra ord, nämnde lite blygt för en av mina bröder o hans tjej att jag köpt en MJ-docka för 700 om tyckte jag va galen! Men hans flickvän erkände snabbt att hon nog hade köpt en elvis-docka om de vore så! :)Förresten, dendär MJ-bagen med 32-skivor i, finns den inte att köpa i sverige?Har bara hittat den på utländska sidor.. Förutom på tradera eller blocket typ då...Blir sugen på den när alla pratar om den! :)
    nej har bara sett den där och på tradera
    http://www.dvdsetshop.com/Search.aspx?keyword=michael%20jackson
    De till och med levererar den direkt till din dörr  
  • Rååsa Smurfen
    nomina skrev 2009-08-09 11:34:44 följande:
    Rååsa Smurfen skrev 2009-08-09 11:26:06 följande: Oj oj oj, sån lyxig sevice alltså! Har du köpt den där? Tar de lång tid från de att man har beställt och betalat den tills den kommer?Får nog bli vid nästa löning tror ja... den kostade runt 800:- va?
    ja det har jag  runt 800 kr var det och underbar box trots att det är några missa på skivorna så är den ändå ett köp jag inte skulle vilja vars utan .
    Jag köper och säljer sedan mycket men boxen ,boken dancig the dream ,boken Michaels darkest hour ,the wiz  säljer jag aldrig    dock har jag en dubblett på dancing the dream som ska ut på tradera
  • Rååsa Smurfen
    Brooke skrev 2009-08-09 12:14:38 följande:
    joo han gjorde ju det :/ Kan dem inte ta ett Faderskapstest så vi får veta sanningen? Vore inte det dä bästa.. ?
    nej det tycker inte jag för de små barnen skillnad på tex omar som är så stor och om han har den önskan själv ,de andra barnen har vuxit upp i tron att Michael är deras pappa och det vill jag inte ta ifrån dem nu det är ju det enda de har kvar ..
    Som Mona sa deras pappa har just dött ,ska de då få veta att han inte var deras pappa {#lang_emotions_cry} så få man inte göra mot små barn tycker jag .
  • Rååsa Smurfen
    Brooke skrev 2009-08-09 12:28:15 följande:
    Jag tror de full eller senare kommer läsa i tidningarna och se att Michael kanske inte alls var deras biologiska pappa, visst jag tror dem anser oxå att michael visst var deras pappa oavsätt vad ett faderskapstest visar. Jag skulle nog vilja veta om jag var i deras position, men då skulle jag nog velat vara äldre och inte 11-12 år.. utan mer kanske 14-16. Vi får se vad som händer, jag hoppas på att det blir ett faderskapstest så vi får veta sanningen. Men jag skiter dock i vem som är deras pappa, michael kommer alltid vara för mig deras pappa eftersom han uppfostra dem och var där för dem hela tiden.
    som du sa de måste vara äldre ,så nu är det väldigt olämpligt
  • Rååsa Smurfen
    Brooke skrev 2009-08-09 12:01:44 följande:
    Men vad anser ni om detta med att han vill göra ett fadersskapstest? Är det bra eller dåligt??
    dåligt ,han ville göra testet bara för att han är rädd nu att HANS  kontakt med Paris  ska brytas ,vad då egon {#lang_emotions_frown} om han lämnat spermar  för att ge Mivhael ett barn ,så borde han tänkt över det noga ,vad det är han gör .Han DONERAR  spermar för att ge sin vän ett barn ,han är INTE  pappa för det,han är donator och har inga rättigheter till detta barn ,vad som än händer !!
    jag tror ingen domstol någonsin kommer att gå med på hans önskan
  • Rååsa Smurfen
    BooBoo skrev 2009-08-09 12:45:23 följande:
    Min kom efter åtta på morgonen. Kom perfekt till kaffet
    ja min kom okså tidigt ,min bror mötte han ute på gården och slängde in paket i sängen så jag vaknade med Michael i sängen
Svar på tråden Vi som sörjer Michael Jackson