• Bubbis10

    Vi fortsätter, Bf aug 10

    Då jag fick höra till min stora fasa igår att vår tråd snart kommer stängas ner som nu är uppe i ett par tusen inlägg så kände jag att det va dags att göra ngt {#lang_emotions_smile}

    På denna tråden pratar vi som ska ha barn i aug 10, vi stöttar varandra, skrattar mkt ihop å vi har blivit ett gäng tjejer som finns där för varandra med råd, peppning å skratt.
    Vi jämför våra graviditeter å pratar om annat skoj.

    Vi har våra stammisar, men självklart är nya välkommna in.

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-14 10:37
    1.
    2.
    3.
    4.
    5.
    6.
    7.
    8. elinnnn
    9.
    10.
    11.
    12.
    13.
    14.
    15.Pregga
    16.
    17.
    18.
    19.
    20.
    21.
    22.
    23.
    24.
    25. Schnappi i magen
    26.
    27.
    28.
    29.
    30.
    31.

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2010-02-21 21:38
    1.
    2.knyzzel
    3.
    4.SweetLilly
    5.
    6.
    7. ULE, Ns mamma,bizzie
    8. elinnnn
    9.
    10.
    11.The jeryds, sofie laura,
    12.
    13.
    14.
    15.Pregga,Puchelina88,Sulfur
    16.
    17.Den kära leken
    18. Familjen Mu
    19. AlwaysOnMyMind
    20.
    21.
    22. Malten
    23. T0va
    24. carohl
    25. Schnappi i magen, Nallepuhmamma, Malinski79
    26.
    27.
    28.
    29.
    30.
    31.

  • Svar på tråden Vi fortsätter, Bf aug 10
  • carohl

    God morgon tjejer! Ni kanske sover än? Själv har jag varit vaken sen 6.30, jag har som en inställd klocka i mig... Härliga solen är framme, underbart! :)


    ~*~Våran lilla skatt väntas 100818~*~
  • carohl

    Jag glömde det bästa med denna morgon för mig. Det är att jag går av mitt pass. Jag har ju jobbat ett dygnspass, nice nice!


    ~*~Våran lilla skatt väntas 100818~*~
  • lillabambi
    carohl skrev 2010-03-13 08:05:57 följande:
    God morgon tjejer! Ni kanske sover än? Själv har jag varit vaken sen 6.30, jag har som en inställd klocka i mig... Härliga solen är framme, underbart! :)
    God morgon tjejen:)
    Här har vi varit vakna sen halv sju... :) Solen lyser o de är toppen trots att jag e sjuk=(
  • elinnnnn

    Godmorgon tjejer!
    Grattis ULE till lyckat UL och pojken :)

    Jag läste att ni diskuterat magar. Min börjar också en bit under brösten. Magen har ju växt rättså rejält dem senaste 2 veckorna. Innan kunde jag känna en skillnad på magen precis ovanför naveln. Men nu känns den !"skillnaden" i mitten av området ovanför naveln och under bröstet. Det går framåt! :)


    BF: 100810 enligt RUL
  • mammailund85

    Hej tjejer! Jag tror faktiskt att jag kände bebisen igår! Jag satt på en lektion när det började kittla fast från insidan av magen. Nån som känt liknande? Jag är så glad! Dessutom börjar våren komma och solen skiner idag :)

  • elinnnnn
    Malten skrev 2010-03-13 11:05:38 följande:
    Hej tjejer! Jag tror faktiskt att jag kände bebisen igår! Jag satt på en lektion när det började kittla fast från insidan av magen. Nån som känt liknande? Jag är så glad! Dessutom börjar våren komma och solen skiner idag :)
    Hej! Åh vad härligt! Jo men det var helt säkert din lill* bebis :) Jag kände likadant igår, känner det rättså ofta när jag ligger ner på sidan.
    Åh härligt med vår! Här är det redan mer än 35 grader och stekande sol. Lite jobbigt faktiskt, jag önskar jag var i Sverige istället och fick njuta av våren istället :)
    BF: 100810 enligt RUL
  • carohl
    lillabambi skrev 2010-03-13 08:14:24 följande:
    God morgon tjejen:)Här har vi varit vakna sen halv sju... :) Solen lyser o de är toppen trots att jag e sjuk=(
    Krya på dig, hoppas du blir bra snart!
    ~☆*★~Våran lilla skatt väntas 100818~☆*★~
  • puchelina88

    Hej tjejer
    i dag ska vi hem till sambons brors son som fyller år där blir de smörgåstårta mumma;)
    ikväll blir de tacos och melodifestivalen och massa mys ha en trevligt helg ;)

  • SweetLilly

    hej på er!


    Underbart väder idag! Man blir så glad!


    Idag blir det pizzakväll med makens brors familj och så melodifestivalen med lite gotta! Lagom skön helg.
    Nu ska vi åka iväg och handla lite inför pizza baket! Ha det gott tjejer!


    Lilla pyret väntas 100806
Svar på tråden Vi fortsätter, Bf aug 10