K*B*N, pratar del 11
Och jag brukar försöka läsa i kronologisk ordning, mem tjuvläste.
Så roligt!!!
Och jag brukar försöka läsa i kronologisk ordning, mem tjuvläste.
Så roligt!!!
Asereht, mensen kan ju bli knasig av viktnedgång men även av sjukdom. Jag hade jätte konstig mens innan jag kom på glutenintoleransen.
Föresten, varför ville du ha länken till allergitråden för några veckor sedan? Har du också allerifunderingar?
Här går/står jag med bebis i sjal. Har städat lite, men liten behövde sova, så passade på att inhandla några småsaker på nätet. Jag är egentligen klar.
Här blir barnen hemma en vecka till. Magsjukan har utökat på dagis... Fattar inte. Det var tydligen föräldrar som lämnat syskon till magsjuka barn på dagis. Hur dum får man lov att vara? Eller är det bara jag som tycker det är oerhört korkat? Det hade iaf spridit sig rätt rejält så nu var ännu fler magsjuka än förra veckan. Glad att vi kan välja och ha dem hemma. Inte så kul med 3 magsjuka barn... Roligare jul kan vi ha.
Hm, dagarna går här. Men har iaf gjort några bra saker som släpat efter idag. Skönt. Julförberedelserna är nog rätt klara, tror jag... Köttbullar är gjorda, och det är det viktigaste.
Och här är det babyboom! Fick reda på att ytterligare en kär nära vän ska ha barn i sommar! Härligt!