Plus igen efter mf/ma
Hej Hej!
Får jag vara med här?
Har suttit och läst tråden ett tag men inte vågat skriva!
Hej Hej!
Får jag vara med här?
Har suttit och läst tråden ett tag men inte vågat skriva!
Tack
Jag är i v9+2 idag och mår som en gravid prinsessa
haha fast jag har ju lite piller som tar bort de värsta! känns som man skulle vara i klimakteriet med då jag kan i ena sekunden frysa sen nästa svettas som en gris så jag får gå ut på balkongen å svalka mig!
Har ett X och ett MA i bagaget så visst är man lite nervös. Men denna gången har jag bestämt mig för att de ska gå bra.. och jag va på ett vul i v6+6 å såg ett litet hjärta som fladdrade. Tror jag.. läkaren sa att de fladdra men jag tyckte de va svårt att se vad som var vad
Jo tråden verkar väldigt trevlig även om de råkar vara lite diskutioner nu. har som sagt läst lite i några dagar och de verkar vara en riktig tur tråd.. spännande med har läst allt om dig Sofy och är mäkta impad att du kan hålla dig så lugn! jag hade varit ett nervöst vrak.. haha hoppas din envishet övervinner bebbens så han stannar ett tag till där inne :)
och på tal om stopp i magen så är här en till.. jag bajja inte på en vecka så nu har jag fått ta till microlax i ett par dagar bara för att de ska röra på sig lite iaf.. haha käkat både plommon å russin i hopp om att de skulle hjälpa men ack nä..
2barns mamma vi får se om du har rätt om mig med! om de blir en påg! :)
Usch jag får inget gjort idag.. Har en lååååång lista med alls som ska göras och allt jag gör e sitter på röven å kollar på tv å häckar här på FL..
Ska resa utomlands imorgon å har inte äns hämtat upp väskan ur källaren och vi är mitt uppe i en flytt å har massor att packa.. jaja de får ta den tid de tar.
Dax att äta lite..
Jag borde inte lägga mig i diskutionen men jag tänker säga en sak och inget mer..
Vet hur de är att ha skitdagar tegelbo. och hur svårt de är att släppa alla tankar. Mitt råd är detta försök göra nåt annat så du inte sitter å grubblar.
Ett förslag kolla på 2 filmer.. börja en jätte sorglig där du kan böla som bara den till så du får släppa ut lite på kännslorna och när den e slut sätt på en rolig film som du kan skratta till.. de behöver inte kosta något, har du inget hemma så va olaglig å ladda ner.
eller bara ta på dig å gå ut och gå en runda. få lite friskluft, rensa tankarna..
de e bara förslag, å du behöver inte ta till dig dom om du inte vill.. men de e nått som brukar hjälpa mig,,,
Vilken fin stämning vi har tjejer? :D
Igår hade jag förvärkar i flera timmar. jag älskade det =) ha ha hur kan man älska förvärkar? jo för då känns allt på riktigt...
Så nu vill jag ju bara ha det hela tiden.'
ja jag vet, jag är sjuk :)