Smålands jänta i storstaden skrev 2010-10-15 20:24:03 följande:
Tack gulliga ni för alla era tankar!
nu är vi äntligen hemma, lång väntetid men det tog även tid inne hos läkaren.
Tog massor med prover för att se ev infektion men proverna var bra, sen tog hon några från tappen som jag får svar på senare.
Tyvärr så verkar det som att tappen är påverkad, den va 27 mm men en liten "ficka" eller vad hon sa hade bildats inne hos bebis, vilket efter många förklaringar i lättas förklaras med att tappen ev håller på att ge med sig, men vissa kan ha det så och det kan gå tillbaka, typ som en liten grop som hinnesäcken hade börjat sjunka ner
i.Nu hoppas jag att jag är en av dom som den går tillbaka på och att våran bebis stannar kvar LÄÄÄÄNGE till!
Nytt VUL om ca 1 vecka för att se om det är bättre sämmre eller oförändrat, total sängläge fram tills dess. En super bra läkare som verkligen tog sig tid att förklara allt för oss, ibland ska man ju ha tur med dom oxå!
blir till att ligga i sängen imorgon och läsa på om allt jag kan hitta om mitt läge...
åhh va bra att du fick komma in och fick en vettig läkare! Och va bra att de nu har koll på dig! Men oj för totalt sängläge =( hoppas hoppas allt ser mycket bättre ut om en vecka !!!