Anonym (Dejting) skrev 2011-08-07 18:42:57 följande:
Men jag tror att du har fel: bara för att du mailar med honom i tre veckor behöver han inte vara mannen i ditt liv. Det kan lika bra vara nån som du träffar efter bara två dagars mailande. Jag är inte heller ute efter att träffa nån NU utan nån att leva med. Dock kan jag absolut tänka mig att gå på dejt efter bara 2 dagar om killen, i mitt tycke, verkar vettig. Jag tycker att du begränsar dig en aning. IMHO.
nä det var inte så jag menade heller. jag menade att mig spelar det ingen roll om jag mailar någon i 3 veckor och det sedan visar sig att han INTE är mannen i mitt liv...så länge han varit trevlig att maila under tiden, men det är bara jag det
för mig handlar det mest om att jag inte kan komma iväg o dejta eftersom jag är ensamstående o vill INTE dra med barnen i nuläget. Jag har lite mkt att stå i också så jag prioriterar inte att gå på dejt efter 2 dagars chattande.