• MrsMurphy

    Pladdertråden!

    Hej tjejer!

    Gjorde en tjattertråd för oss som äntligen fått till dessa plus efter att ha suttit och surat på Bim-listan för oss som har det lite jobbigt större delen av året!

    Tänkte att vi kunde tjattra om våra nojjor och grav ångest här så kan våra darlings på listan trippa in efter att dom får sina plus. Istället för att vi terroriserar dem där med just dessa saker!

    Nu ska vi se till att det går vägen denna gången! Skrattande


    Går allt för lätt blir man fort dum...
    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2006-12-19 18:31:20:
    Och här är den kära gamla tråden!

    www.familjeliv.se/Forum-1-180/m13746119.html

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2007-03-19 19:40:41:
    Här kommer fortsättningstråden!

    www.familjeliv.se/Forum-11-237/m18625984.html
  • Svar på tråden Pladdertråden!
  • Hannnas

    Magda.. uuurk... *kram försiktigt*... drick juice el nåt.. knapra gurka.. sitt ner o rör dig inte en mm


    .?:*¨¨*:?. är det vår tur nu .?:*¨¨*:?.
  • after eight

    Känner mig också kräkig i dag, men om det beror på graviditeten eller på att jag gick en rond med bygglovskillen på telefon vet jag inte. Jag rekommenderar INTE att vara gravid och bygga hus samtidigt. Ledsen


    Kroppen är allt en bra konstig manick!
  • Hannnas

    Lyssnade precis med stetoskop på livmodern o gissa.. jag hör snäckans små "knackningar" helt övertygad om att det är det.. vet hur mina egna tarmrörelser låter

    såå mysigt


    .?:*¨¨*:?. är det vår tur nu .?:*¨¨*:?.
  • Snart kanske

    åhh Hanna, vill oxå höra


    När ska det bli vår tur??
  • MagdaA

    Hanna: tack sötis! har ätit lite, men blev inte så mycket bättre. fryser och är trött. ska nog ta en tupplur i soffan.


    Ängel i himlen och plutt i magen!
  • lurksmulan

    Nu ska jag stänga av datorn och ge mig ut på stan för att hitta ett par byxor!
    Sen blir det kryssning!
    Ha det bra tjejer så hörs vi säkert imorgon!

Svar på tråden Pladdertråden!