Inlägg från: Winnertaco |Visa alla inlägg
  • Winnertaco

    Födda 80-85 som Längtar efter knodd! (Del. 8)

    Nä, då ligger väl Teaxas under täcket och vägrar komma fram


    Johanna 061223
  • Winnertaco

    Jag tänkte också baka ikväll, men nu sover både A och J på soffan, vill inte riskera att väcka dem...


    Johanna 061223
  • Winnertaco

    Malla
    Så du menar att till och med en hemkunsakpslärare klarar av att baka brödet


    Johanna 061223
  • Winnertaco

    Mel
    Man kan inbilla sig en massa konstiga saker när man är höggravid, jag var bombsäker på att det var på g flera gånger veckorna innan bf. Några veckor till får hon allt stanna i din mage!


    Johanna 061223
  • Winnertaco

    Jag undrar om jag skulle lägga mig samtidigt som Johanna ikväll. Då kanske jag är pigg när hon vaknar vid 05 imorrn...


    Johanna 061223
  • Winnertaco

    Jag måste ha fått med mig fel unge hem från föräldragruppen, J sitter i babysittern och är hur nöjd som helst NU! Om hon fortfarande är vaken den här tiden på dygnet så brukar det vara gallskrik, och man springer omkring och fixar allt fortast möjligt för att få henne i säng och få tyst på henne


    Johanna 061223
  • Winnertaco

    Mel
    Ja, kanske... Bvc-tanten tyckte att vi skulle prova att ge lite mindre mat lite oftare och vi provad det idag. Kanske blir hon nöjdare nu på kvällen i och med att blodsockret inte åker upp och ner lika mycket!


    Johanna 061223
  • Winnertaco

    Men nu börjar det bli gnälligt, lika bra att natta innan hon blir hysterisk! Vi får se om jag somnar eller om jag återkommer!


    Johanna 061223
  • Winnertaco

    Oj då! Fy, det är så hemskt när det inte går vägen!

    Jag tror VERKLIGEN att jag fått fel unge med mig hem från bv, hon somnade på två röda med flaskan i munnen.... Inget bök alls!


    Johanna 061223
Svar på tråden Födda 80-85 som Längtar efter knodd! (Del. 8)