• störtis

    Kämpartjejerna! Världens goaste tjejer! Pöss!

    Hej tjejer! Nu har jag fått starta en ny tråd.

    Lots of love! Puss puss, skriver mer sen!

  • Svar på tråden Kämpartjejerna! Världens goaste tjejer! Pöss!
  • Chippie

    Sova redan?! Det är ju sommar och semester!

    Kram på er allihop!

  • Chippie

    Men Störtan... Såg just att vi ligger under "Svårt att få barn". Var det meningen? Går ju sådär för oss iofs... Fundersam

  • wellpapp

    jag tror inte ens jag kan få ett plus, jag har ju aldrig fått det... hur känns det?

  • valkyrian
    Chippie skrev 2007-07-28 21:53:39 följande:
    Sova redan?! Det är ju sommar och semester! Kram på er allihop!
    Hehe, semester för dig ja, sommarlov för mig, vilket innebär sommarjobb, dessutom jobbar jag natt så ngn timmes sömn är att föredra. Men nu jobbade jag sista natten och på onsdag börjar jag ett nytt jobb på 75% i 4 veckor, sen när skolan börjar har jag varannan helg

    Inget plus för mig denna månad heller :-S

    Bläääh. Killen och lilltjejen är inte hemma heller så jag är lite själv. Helt underbart!
  • valkyrian
    wellpapp skrev 2007-07-29 03:25:11 följande:
    jag tror inte ens jag kan få ett plus, jag har ju aldrig fått det... hur känns det?
    Det känns fruktansvärt overkligt iaf, minns jag sen dottern. Det kommer nog! Hur länge har ni försökt?
  • störtis

    Hej tjejer! Vad gör ni? kram kram

  • Hannas

    Hej!

    Och tack störtis för att du meddelade den nya tråden i gästboken, jag hann redan leta runt alldeles desperat, och tänkte att jag hade tappat bort er för got...

    Här är allt som vanligt: ÄL på väntad dag (igår), 2 ggr sex samma dag, varav ett samklimax (jag fortsätter tro att det åtminstone inte försämrarar spermiernas simförmåga...). Noll förhoppningar eller förhoppningarna i taket, beroende på hur ärligt man vill se på saken. Men jag har redan börjat kolla in fertilitetsvården. Det är bara ett par månader tills vi har försökt i ett år.

    Men jag har en plan. I vår kanske vi flyttar tillbaka till Stockholm och då skall jag och chippan-tippan vara gravida samtidigt! Vad sägs?
    Jag fick en jäkla Stockholmslängtan när jag träffade min kompis i lördags. Hon är här hemma på semster från jobb som skådis på Sthlm stadsteater. Och vet ni vad: Facit är att mitt liv har blivit tråkigt! Det är fakta. Jag saknar premiärfesterna, promenaderna på söder och natt-bion. (Här kunde någon som känner mig säga att jag ju hatar premiärfester, centrala stan och allt som oftast somnar klockan nio....)
    Men jag tror att det har blivit så mycket fokus på familj, medelålder och pengar-till-hyran på sista tiden att jag börjat längta efter motsatsen. Och det finns inget bättre ställe än sthlm att vara ung o vild och ansvarslös i, tycker jag.

    Och fan ta den som kallar detta 30-årskris.

Svar på tråden Kämpartjejerna! Världens goaste tjejer! Pöss!