Aprilmammor 2005 [tråd 12]
Barn, barn, barn....... Suget blir starkare..... Igår kollade sambon och jag på DH och där det föds en liten. Sambon började direkt "åhhhhh" och tindra med ögonen åt mitt håll samtidigt som han stryker mig på underbenet. Nu är jag inne i "fräsperioden" så han håller sig bäst borta, men suget lurar i magen.
Hej på er föresten
Kollade mailen för en stund sen. Vi har fått tentaresultatet och för mig gick det som jag trodde: Underkänd. Skäms nästan för mitt usla, torftliga försök, skulle gått ut därifrån direkt när jag kände att det inte skulle gå bra, men nu blir det ett nytt försök den 16/5.
tinna: Ja tiden går verkligen fort! För fort. Hoppas ni får en trevlig Vättern-runt-tur!
NK: Ska du kapa ännu mer? Hur trivs du annars i nya frisyren?
jas: Vad tråkigt med ännu mer strul för er del! Är det verkligen ditt ansvar att ringa runt, ska inte kommunen styra med plats om det blir strul?
Nähä, ska väl återgå till kursuppgiften...