dinana skrev 2008-10-01 10:14:12 följande:
Haha.... där ser man! Får hoppas att du plussar den här månaden då... drygt två veckor kvar till ÄL, sen är det bara att ta fritt från jobbet och köra på som galningar.Tipsa! Jag bestämde mig för att åka hem till mina föräldrar under ÄL för att mina två andra graviditeter blev ju till hemma hos dem... och Wups! Nu är man gravid.... mycket mystiskt... Men om det stämmer så skall jag köra på det nästa gång jag vill ha barn (direkt så slipper jag gå å våndas månad ut å in)
Ungefär som för mig då fast jag har varit på kryssning o köpt massa sprit o sen bara typ 2-3 veckor senare så har jag varit gravid, så var det båda ggr.
Det var ju det jag berättade i lördags. Så ska vi ha en trea så blir det till att åka på kryssning o köpa sprit
Fast då får jag nog inte köpa sprit i februari då jag o sambon har tänkt att åka kryssning o fira våran 8 års dag, för då kanske det blir en trea snabbare än vad vi tänkt
Eller oxå så är det bara för oss att vara som kaniner vid midsommar, för båda våra barn är midsommar barn