Augustibebisar 2008
Haha, 45 minuter sov han gott. Sedan vakna han med världens rap! Nu har han fått nyblöja o nu äter han mat hos pappa 60ersättning + 60bröstmjölk, återstår o se hur de går.. Har verkligen inte höga förhoppningar nu, typiskt!
Haha, 45 minuter sov han gott. Sedan vakna han med världens rap! Nu har han fått nyblöja o nu äter han mat hos pappa 60ersättning + 60bröstmjölk, återstår o se hur de går.. Har verkligen inte höga förhoppningar nu, typiskt!
Carina: GRATTIS
Ersättningen o sovningen gick väl sisådär.. Han sov ju först 45min på de ha åt först, vakna o rapa, fick ny blöja o åt igen, somna hos pappa men vakna när vi la ner han. Då var kl 24.. Han fick bröstet o somna som en stock!
Han har inte snuttat alls i natt. DOck har han ÄTIT, somnat, ÄTIT, somnat, ÄTIT, somnat.. Så jätte mycke bättre sömn blev de inte! Men hällre att han äter o somnar än att han snuttar heeeela natten!
Vi frå väl se om kvällen blir bättre
Men jag är skit nervös att han ska bli hård i magen!
Vilda Tiger skrev 2008-11-22 09:15:51 följande:
Elton vägde sist, på 3månaderskontrollen (som snart är en månad sedan), 7140g o 63½cm lång
Han är en riktig tjockis
Gos veck!
Är de första barnet för dej, Angeluzia?
Lilla: Sådär, de tär på krafterna o inte få sova! Men på dagarna känns allt bättre än på kvällarna, de är ju då Elton har sin period..
Men i går tog han ersättning blandat med bröstmjölk, dock sov han i 45 min på de bara
Men de är en början!
Tackar som frågar
Glad jag blir!
Jucea: Kul o höra att de gick bra
Vi var ju oxå inne på o köpa en ny bilstol, då remmarna var för korta då Elton satt i overollen!
Men vi var på barnenshus o skulle kika på en ny, en som vi har nu, en fast bas i bilen som man bara klickar i. Fast för större då. Men de fanns inte! Utan då blev de en fast stol i bilen i stället, vilket vi inte vill ha då Elton alltid somnar i bilen.
Men då plockade hon ur alla skydd under rumpan på han, då satt han HUR BRA som hällst
Bälterna passa o han satt som en kung! Så vi slapp byta
Kändes super bra! Dock har vi en Graco
VT: Jag hoppas o ber att de är en fas som Elton är i! Den har ju hållt ganska länge (men Lina sa väl att den kunde hålla i 6 veckor?!) så jag hoppas de är över snart
Jag orkar bara inge mer!
Jobbit för er alla tre
Håller alla tummar o får för eran skulle
Elton ligger nu o kikar på Vänner
haha! I mellan åt så snurrar han ett varv!
Han har snurrat från mage till rygg nu i dag
Först gången! Han var ju tidig med rygg till mage, men de tog lite längre tid för att komma från mage till rygg
Han är så söt! MissHelene.bilddagboken.se/p/dayview.html&t=1227481201&id=299102878
Jag hoppas o ber verkligen att Elton är inne i en fas! Jag vill sova snart, iaf 3-4 timmar i sträck!
Vilda Tiger skrev 2008-11-25 18:04:49 följande: