Pladderbebisarna Del 7
Tråden för oss som hängt ihop under några år! Här fortsätter vi vidare! 
Tråden för oss som hängt ihop under några år! Här fortsätter vi vidare! 
jihoo! äntligen händer det grjejer! Nu vill vi INTE se dig här i morgon Hanna!
just kommit hem, ska hoppa i säng nu, jobbar heldag i morgon. Kram å go natt!
Heja HAnnah och Ylva!
Hoppas iofs att det är klart nu eller att det är som allra värst
Åh vad spännande! Hanna är ju alltid här tidigt så jag hoppas att Ylva äntligen tagit tag i saker och bestämt sig för att komma ut!
Thezz har väl inte heller synts till så jag hoppas att även hon är på god väg eller klar!
Jag kommer vara hemma med Laban idag för hans glasögon gick sönder för en stund sen! Det är en ynkepytteliten skruv som lossnat och då har hela glasögat trillat ur. Förhoppningsvis kan de bara skruva i den skruven så sitter glaset där det ska igen. Vi ska åka iväg och göra det på egen hand, åka buss och tunnelbana, det är värsta äventyret för Laban.
Lurk: det går fort att laga.
Sånt är bra att hålla koll på själv då och då.
Alla skruvar och kuddarna på näsan
Hellre fixa det innan än akut efter.
Hannas lilla tjej kom kl 06 i morse.... om jag får skvalllra från vår andra tråd...
Grattis Hannnah!
Grattis Hanna, vad roligt!
Och stoooooor kram till dig Thezz!
Cia: Jag har tyckt att det känts som om det där glaset suttit lite löst, men när jag har känt på det har jag inte lyckats lokalisera problemet. Nu inser jag ju att skruven var på väg ur!
Grattis Hanna! Härliga nyheter så här på morgonkvisten.
Jag har fått tillbaka min magsjuka, fast lindrigt så jag sitter på jobbet. Eller fått tillbaka vet jag egentligen inte. Jag hade en "sittning" i morse, men sen har det varit lugnt. Så less på magbakterier. Nu har jag tryckt i mig en provivashot och en kopp blåbärssoppa. Till råga på allt har jag mens och det gör ju inte min mage bättre precis. Det var dagens bajsrapport. Livet är härligt! ![]()