Mandi74 skrev 2010-02-16 21:57:26 följande:
Jag känner att har det gått så långt så man måste snoka i sin partners liv för att ha kolla på honom/henne, då kan man lika gärna skita i det för tilliten är ju ändå borta. Har man en gång börjat tvivla så är det kört sen..Och.. den enda du sårar är dig själv. Det är mänskligt att tänka vist och handla dåraktigt
Egentligen...Men man kanske inte kan göra slut ändå, innan man har fått det bekräftat att det verkligen har hänt nåt.
Visst att man kanske får skämmas lite för att man har snokat, men vissa kan inte ta ett steg innan de fått det svart på vitt.
Det är ju så subjektivt det där.
Hade min kille snokat så kanske jag inte hade tyckt att det var kul, men jag skulle inte göra slut med honom eller så. Jag skulle lugna ner honom och på alla sätt övertyga honom att jag är pålitlig. Han kanske har haft det struligt i andra förhållanden och haft svårt att hantera det. Men går det så långt som att han aldrig kommer att lita på mig, ja då är det bye bye.