Scullcap skrev 2010-03-23 15:00:15 följande:
Okej, jo men är det "bara" ett glidande handtag kanske man överlever, dock borde det inte hända på en vagn för över 10.000:- Sen när det gäller åkpåsen, kan man använda andras åkpåsar där tror du? Har en kompis som varit på Ullared och köpt en åkspåse där för 250:- tror jag att det var. Hade man kunnat använt den hade det ju varit Super! Vad är annars den stor anledningen till att ni köpt Bugaboo i stället för alla andra billigare vagnar ute?
jag har haft min cam i 3 år nu och använt den varje dag i stort sett. I helgen gick chassit sönder vid leden. Gubben klämde ur sig att det var men fasen vilken skit då, vagnen var ju så dyr. Jag talade då om för honom att med tanke på att vi hoppat 9 trappsteg upp och ner minst 2000 gånger så skulle jag kalla det kvalitet. Att han dessutom alltid skulle packa ett ton saker i vagnen när man handlat gör även sitt till.
Köpte vagnen för dess funktion och vikt.
Ang tillbehör så är åkpåsen grym. Har den i bee nu och blir galen, den åker ner och runt men i camen sitter den som en smäck.
Mugghållaren är ett måste även den, perfekt för en cola, vantarna, kräkstrasor osv. Hittar inte fästet till bee så nu är jag utan och det känns naket.
Adapter att sätta fast babyskyddet är himla bra det med. Sonen är uppe i 9kg nu och bära honom i babyskyddet är lika med ryggskott.
Parasollet är bra det med. Snöhjul var nödvändigt i vintras då jag hade dottenr på ståbrädan.