Momalicious skrev 2011-04-11 17:42:40 följande:
När "kan" man sluta ge minifom? Elliot är ju 3,5 månad och jag vet inte om de gör nån skillnad längre. Flaskan är nästan slut så tror jag struntar i att köpa en ny efter det så får vi se. Vad tror ni?
Jag slutade strax innan han var tre månader, tror inte den gett så mycket effekt över huvud taget för Tim.. Så jag märkte ingen skillnad alls.. Semperdropparna slutade jag med strax därefter, märkte ingen skillnad heller. Så det ordnade nog till sig av sig själv där i samma veva. Tror att det som gjort mest skillnad är den snällare ersättningen och dr browns nappflaska.. Pröva att sluta, du lär ju märka om det behövs eller ej!
Tim sov nästan en timma efter sitt gråtmaraton, sen vaknade han pigg o glad. Sen kom det typ hundra fisar och lite bajs, var kanske det som satt "snett" och gjorde honom ledsen..