Marinero skrev 2010-10-12 12:35:11 följande:
Jag har sd som känns ganska ordentligt varje dag nu. Som kraftig mensvärk. Hade aldrig så med Olivia. Så ibland tror man ju att mensen har kommit
Är så glad för jag har hittat en barnvakt som jag vill ha t Olivia när vi åker in. Ja mina föräldrar får väl komma sen men de hinner inte hit innan vi åker med all sannolikhet. Men det är iaf en tjej jag träffat på öf som har en dotter på 10 mån och Olivia är alldels som en klisperlapp på henne haha. Ja mamman då

Känns bra att lämna henne till ngn hon känner förtroende för. Jag hoppas inte det ska hända på natten för Olivia har börjat vakna mkt o vet ej hur hon skulle reagera om vi inte va där. Visserligen känner hon henne som erbjudit sig att komma på natten men ja, just på nätter kan ju va annorlunda.
Vi har löst det på samma sätt här med...en tjej jag lärt känna på FL och även granne. Noah o hennes son kommer bra överens o han känner sig trygg med henne, toppen eftersom mina föräldrar bor 25 mil bort.