• gosensgos

    Magbilder BF maj 2011

    Hej alla!!

    Startar nu en tråd för oss som gillar magbilder, BF maj 2011!

    Lägger in det första 

     Pärlan v10+6 (vecka 11, 12 i morgon!)

    V 11

     

  • Svar på tråden Magbilder BF maj 2011
  • mammaE2011
    werkestam skrev 2011-02-28 10:04:33 följande:
    Jag fick precis en jättefinbild av min fotograf. Jag var ju bara tvungen att ta "gravidbilder" nu när jag har chansen. Tanken var att vi skulle vänta på att magen blivit ritkigt höggravid men vi vet ju aldrig när bebis behagar att komma så vi passade på i helgen. Om vi hinner ska vi ta nya bilder längre fram :) Men i vilket fall som helst lägger jag dem på bloggen om någon vill titta. (De är så stora och vet inte hur man får dem mindre utan att de ska tappa sin kvalite') 
    Fina bilder! Och katterna är ju hur mysiga som helst!!!! (Min skogskatt får inte vara i sovrummet för han hårar så mycket). Sedan la jag märke till din hormonrand på magen (vet inte om det var du som skrivit för länge sen att den är sne) men på mig är det likadant men vet du vad, det är inte (på mig) randen som är sne utan min navel!! Blundade och drog med fingret ner över magen där mitten är och när jag sedan tittade efter så är min hormonrand i mitten men naveln sitter ju nästan helt vänster om randen! haha, inget som syns annars ju men tyckte det var kul :D
  • Habbi
    Baby Boo skrev 2011-02-28 03:07:01 följande:
    Jo, nu känns det som sagt var :) Känns kul med mage, men oj vad omständigt det är med en rund mage i vägen; till skillnad från lite magfett så kan ju inte denna mage vika sig så bra ;)
    Ja, hehe. Den tar plats! Glad
  • Baby Boo
    Habbi skrev 2011-02-28 13:46:09 följande:
    En liten morgonbild tagen med camen.  vecka 27+5 Hjärta
    Åh så fin kula! Min ser nog bara ut så om jag sitter med sammandragning - just nu ser jag mest pluffsig ut när jag sitter.
  • Habbi
    Baby Boo skrev 2011-02-28 13:52:36 följande:
    Åh så fin kula! Min ser nog bara ut så om jag sitter med sammandragning - just nu ser jag mest pluffsig ut när jag sitter.
    Taack Hehe, jassåå..
  • Misswiren

    Tiden går så snabbt nu :)

    Går in i v 32 idag. Lääängtar hjäl mig.



    Fina magar ni har allihopa :)
Svar på tråden Magbilder BF maj 2011