• LillaEko

    Januaribebis 2012

    Någon mer som precis plussat och förhoppningsvis utökar familjen i början av 2012?

    Tänkte om någon ville följas åt. 

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2011-05-03 17:07
    BF listan hittar ni på:
    www.familjeliv.se/Forum-2-14/m58731572.html

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2011-05-16 07:50
    Tänkte att vi även måste ha en tråd att lägga upp magbilder på, så nu är det bara att ta kort och visa era söta små magar när ni är redo:

    www.familjeliv.se/Forum-2-12/m58967480.html

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2011-07-02 08:57
    Länken till vår presentationstråd.
    Alltid kul att veta lite mer om varandra!

    www.familjeliv.se/Forum-2-14/m59758061.html

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2011-08-13 09:09
    www.familjeliv.se/Forum-2-114/m60458420.html
    Länken till tråden om "gissa kön"

    TRÅDSTARTARENS TILLÄGGSKOMMENTAR 2011-12-07 09:19
    www.familjeliv.se/Forum-3-20/m62411217.html
    Länken till vår fortsättningstråd när bebisarna tittat ut.

  • Svar på tråden Januaribebis 2012
  • Syoss
    erajka skrev 2011-07-15 18:40:32 följande:

    taskigt, tar ju inte många sekunder att skriva ut en bild

    Vi fick heller ingen bild :(
  • Skåne85

    Det är typ som angelsound tror jag, man sätter telen på flygplansläge, kopplar in hörlurar, sätter telen mot magen o lyssnar på bebisens hjärtljud! Det är en gratis app! :)

  • erajka
    Syoss skrev 2011-07-15 21:16:59 följande:
    Vi fick heller ingen bild :(
    är inställd på att vi inte får nån bild eftersom det stod som det gjorde på lappen. Men jag tycker det är konstigt för det tar inte lång tid att skriva ut en bild...
  • LillaEko

    Jag hittade också bara den appen som kostade 28:- och tror inte det funkar, så kommer INTE betala för den.
    Skulle jag hitta en gratis skulle jag nog testa.

  • zatori
    MissT skrev 2011-07-15 15:49:49 följande:
    Åhh vad härligt Grattis!
    Vi fick inte reda på några siffror när vi var där, bara att det var låg sannorlikhet. Knepigt när det är samma sjukhus.......för visst var du på CSK???
    Japp. Men vi frågade om siffrorna. Hon sa inget till oss heller först om det, utan bara att det såg bra ut och att det var låg sannolikhet. Därför frågade om vi kunde få veta mer exakta siffror.
  • Sapato

    Står även att appen funkar bäst mellan v.30-40 och där är vi inte än på ett tag :-/

  • zatori
    erajka skrev 2011-07-15 17:23:28 följande:
    jag hoppas verkligen att de kan vara schyssta och ge oss en bild
    Tror inte de gör det. Min sambo hade med kameran och hon frågade om han fått någon bra bild. Jag höll tummarna för att hon skulle säga att hon kunde fixa en bra annars genom att skriva ut en, men det gjorde hon inte. Hon sa bara åt honom att han kunde komma fram och ta en bild på hennes skärm (det var två skärmar i rummet, en som hon såg och en i taket som vi såg) där det blev lite närmre.
  • twistedtofit

    Jag är tröttare än jag nånsin varit!!! Haft 2 st kalas för sonen idag. idag fick jag reda på att ytterligare en kompis är gravid! Fantastiskt att vi är 3 som ska ha på 2 mån!!

  • RaraS

    En psyko sak...sedan jag blev gravid så har jag haft noll sexlust. Nu är jag i v 14 och min sexlust är extrem hög helt plötsligt! Var kom den i från? Min man jobbar utomlands, varit iväg en månad nu och han beräknas komma hem i mitten av augusti, lagom till RUL ! "Tur"för honom att han inte är hemma för det finns risk att jag i så fall våldtagit honom i sömnen, med tanke på de drömmar som jag drömmer nu för tiden...känner mig helt knäpp och psyko, och tur att jag sover i eget rum här i sommarstugan!


    Vänster äggledare bortopererad efter X, den 4/10-10. BF den 14/1-12?
Svar på tråden Januaribebis 2012