LLW skrev 2019-06-13 08:42:10 följande:
Tack :D
Alla streck kom fram inom 20 sekunder. Lite olika styrka men helt klart synliga, ingen tvekan.
Jag har haft blödningar till och från sedan ruvardag 8. Ibland mer rosa/röda och ibland mer beiga. Har googlat så mycket om blödningar med lutinus och det verkar så himla vanligt, så jag tänker inte oroa mig om det inte börjar komma mer som mens typ. Jag tar trombyl också så tänker att det kanske bidrar till att det blöder mer.
HUR ska jag överleva denna dag på jobbet?? Kommer inte kunna berätta för mannen förens ikväll! Ringde honom förut och var sååå nära men efter att ha drömt i snart tre år om hur jag ska berätta för honom ville jag inte förstöra haha.
Eller hur är det häftigt att få se ett plus för första gången i hela sitt liv?? :D Helt sjukt overkligt känns det! Haha, förstår att det är svårt att hålla sig, skulle aldrig själv klara av det :) Vore väl häftigt att få ett sms med bilder på testen också?! :D Skulle jag tyckt, hehe! Men förstår om du vill berätta det irl.
Tack för lugnande ord! <3 Är så himla rädd för de där små flytningarna. Har också haft lite sedan RD 8 faktiskt. Men kan tänka mig att det kanske beror på Lutinus, och att trycka in den där applikatorn är ju inte helt gött! Mina streck är typ lika som dina och kom också fram efter typ 15-20 sek tror jag.
Stort lycka till! Hoppas vi båda klarar oss igenom detta!! Och att fler i forumet gör det såklart!!