BIM augusti 2019
Då startar vi med BIM augusti! Lycka till!
Då startar vi med BIM augusti! Lycka till!
Jag skrev inte ålder för jag tänker om jag känner någon i denna tråden haha. Min äldsta är 10 så det skiljer 8 år på mina och jag tänkte jag var klar men vill såså gärna ha en till. Bara en till :P Jag är över 30 så det är nu eller aldrig för min del :)
BIM+3, ÄL+13, testade idag negativt igen med CB early. Tempen sänkts ytterligare men fortfarande över cover line. Igår kväll kom en liten blödning som inte påminner om hur min mens brukar se ut. Kom igen nu under morgonen så jag får väl anta att det är mensen som har kommit. Är rädd för min egen kropp efter allt det här och önskar ingenting liknande nästa försök...lycka till alla
Grattis! Känner igen det där, att inte ha några direkta symptom. Fick du blinka till några extra gånger? :) När hade du BIM?
Bim-4 och så negativt test som det bara kan bli.
Bättre lycka nästa gång antar jag :/
Godmorgon!
Bim - 2, äl +13, ingen mens i sikte, men tokblankt test idag också. Nu ger jag upp och tänker att bebis inte var meningen denna månaden utan meningen att att jag ska få det nya jobbet jag sökt först! :D
Önska mig lycka till! Jag önskar er lycka till och hoppas på god tur för oss alla :D
Jag skulle inte ge upp BIM-4, om du inte har jättelång lutealfas (typ 16 dagar, isf skulle BIM-4 betyda ÄL+13). Jag har tex 12 dagars lutealfas, så BIM-4 betyder ÄL+9, och så tidigt har jag aldrig plussat! Så: Vet du när ägglossning var?
Grattis!!!
Åh grattis!!
Det här bekräftade mitt svaga sträck från igår. Känns fortfarande som en lögn. Har inga symtom alls. Håller nu tummarna på att jag får välkomna en liten april bebis nästa år. Fortsätt kämpa alla ni som är kvar, <3
Ge inte upp nu :) jag håller alla tummar & tår för dig!