IVF2021 skrev 2021-12-11 13:50:26 följande:
Vad roligt att du också ruvar igen, äntligen! Du ligger väl 3 dagar före tänker jag med en blastocyst kontra min 2-dagars. Jag förstod inte riktigt varför jag skulle få en 2-dagars insatt när det fanns 9 befruktade ägg, men antar att kliniken verkligen vill sätta tillbaka (privat klinik nu som ju så klart är vinstdrivande).
Känner igen det du skriver från tidigare i tråden att din resa varit allt utom spikrak. Hoppas detta embryo är testat och friskt så det kan gå hela vägen. Men en fråga, vad är en träningscykel??
Lycka till till oss båda! Testdag på julafton för din del? 26/12 för min del.
Ja det är ett testat och fint embryo, men förra gången kände jag molvärk kvällen efter insättningen (tror jag kände implantationen) och nu har jag ingen molvärk alls. Så har redan typ gett upp på RD1.
Min testdag är redan 20/12, blodprov, så det är lite skönt åtminstone.