Åhh Gekås! Tyvärr bor jag i norrland så det är låååångt dit, men min syster har just flyttat till Varberg så jag gjorde min debut i juni. Som att släppa lös en unge i en godisaffär, vilket himmelrike! Så nu ska jag och mamma dit och hälsa på, syrran alltså
i oktober. Men såklart blir det ett, eller ännu hellre två, besök på Gekås. Det är ju så mycket man ska hinna med. Tyvärr blir man ju lite begränsad av hur mycket man orkar bära till tåget hem.
Så nu till mina frågor: funderar på att köpa BMX sulkyn till lilltjejen. Vilka färger finns den i? Tänkte kanske skicka dit syrran att köpa den innan vi kommer så att den inte är slut när vi väl är där. Hur stor blir den ihopfälld och vad väger den? Brukar den ofta vara slut? Likaså åkpåsen och lammfällen, för dom tänker jag nog också köpa.
//Tösen