• Fru Indosaurie

    FFödda 80-85 som Längtar efter knodd! (Del. 9)

    En tråd för oss födda 1980 -85 som längtar "ihjäl" oss efter barn, planerar barn, (väntar barn, har barn)! Och vill dela tankar och funderingar med andra!

    Alla är välkomna både vi som varit med sen starten och ni som är nya som vill komma in i gemenskapen.

  • Svar på tråden FFödda 80-85 som Längtar efter knodd! (Del. 9)
  • Melisabeth

    Ja här går man inte ut på balkongen.. då blir man kokt ju =)
    Skall ev sätta oss ute på gården med en kopp kaffe senare.. men får väl se om man orkar vara så redig =)
    (eller om man orkar trapporna, kanske också) =)


    v 38 - Ella är väntad 4 maj =)
  • pucken

    nu gar vi varit på skansen och kollat på alla djur! vilken toppendag, gratis skansen och gratis mat

  • CaMi

    Gratis? Låter inte helt fel, men hur kommer det sig att det var gratis?

  • pucken

    för att svärmor var med hon bjöd på inträde, lunch, glass och kvällsmat. schysst som fan! var riktigt kul idag.

  • CaMi

    pucken: Vilket lyx! Förvisso kom min mamma hit med lite mat till Alvar, men hon glömde oss. Verkar som att barnbarnet är metydligt viktigare än hennes dotter!

  • pucken

    bästa var ju att vi gick in på skansenakvariet också. har längtat efter att kolla på surikaterna och idag blev det av! satt ju och glodde på surikatsåpan på animalplanet halva graviditeten, de är väldigt speciella för mig nu.

    agge sov då igenom nästan hela skansen, så klart. vaknade precis innan akvariet men då var han så trött så han itne fattade vad som hände

  • Melisabeth

    låter som en bra dag pucken =)

    CaMi - ja men så är det.. har du inte märkt det förrns nu


    v 38 - Ella är väntad 4 maj =)
  • pucken

    var det *snyft* ingen som tyckte synd om min tå? *snyft* den är alldeles svullen ju! kan inte stödja på foten vi som precis börjat jogga på kvällarna.

  • Melisabeth

    Jodå, det är synd om din tå pucken... men du verkade själv "glömma bort" den ju =)
    *blåser på puckens tå*


    v 38 - Ella är väntad 4 maj =)
  • pucken

    mel
    tack fattar inte att den gör så ont, det är bara lite skinn som skalats av. aja, vi ska inte gå in på detaljer

Svar på tråden FFödda 80-85 som Längtar efter knodd! (Del. 9)