sami skrev 2007-05-31 19:35:53 följande:
är en som fick barn tidigt... jag vill bara säga en sak... det är gott om tid för det...jag ångrar mig inte att jag fick barn när jag var 16 år och hade 3 barn när jag var 23... det enda jag undrar över är varför jag hade så bråttom att bli vuxen... för det fick jag bli snabbt!Idag är jag 39 år och är mamma till 6 barn... jag ångrar inget men jag har fattat att jag hade hunnit det ändå om jag väntat lite...var rädda om er och tänk efter vad det är ni vill ge era barn... det är en fantastisk känsla att få barn...lycka till!!!
Jag vill också säga att vi inte är så unga här. Jag är snart 19 (88:a) och har längtat i över tre år nu. Dock så är jag väldigt glad över att jag inte blev mamma så tidigt som jag igentligen ville. Känns skönt att ha provar på krogen, och jag kan helt ärligt säga att det INTE är nått för mig. Jag vill vara en ung mamma och jag vet att jag är född för den sakens skull!
Jag kan förstå dig som kommer med tipset och jag tror det är bra. Jag har under flera år här på FL fått höra massa kritik pga min ålder och för jag längtat men jag vet precis vad jag vill. Vad jag och min kille faktiskt vill!
Jag tror det är bra att det finns sånna som du som berättar om hur du upplevt det!