• Pellegrino

    Här samlas vi som har gjort eller ska göra en plastikoperation del 3

    Dags för del 3 för oss plastikintresserade.

    Bra länkar till de som undrar rent generellt om plastikoperationer och vill se på före/efter bilder:

    www.qvinna.info
    www.plastikoperationer.net
    www.kosmedics.se

    Bra tråd med BH-tips för stortuttade:

    www.familjeliv.se/Forum-5-73/m25268340.html

    Bra forum för plastikintresserade:

    plastikkirurgi.mylava.net/

    Tråd med omdömen om klikiker och kirurger:

    www.familjeliv.se/Forum-5-73/m25291133.html

    Ni som vill ifrågasätta plastikoperationer och varför man väljer att göra det kan säkert hitta andra trådar på FL med intresserade, här samlas vi som är positiva till det hela

    Del 2 av tråden hittar man här:

    www.familjeliv.se/Forum-11-258/m23909797.html

  • Svar på tråden Här samlas vi som har gjort eller ska göra en plastikoperation del 3
  • RedTopaz
    jagomina skrev 2007-11-19 09:17:18 följande:
    Kul att du känner dig nöjd! Men vilka jävla drägg på kryssningen då ( ursäkta språket) jag hade blivit svinförbannad!! Usch såna kommentarer vill man ju verkligen inte få!Hade du speciellt utmanande topp då eller syndes det så tydligt ändå?Jag hade födelsedagskalas för min son i helgen och mina släktingar tittatde JÄTTEmkt på mina bröst också, men ingen sa nåt *S* Förutom min sons pappa som sa " ja, det syns ju iaf att du pumpat upp dom". Men han bryr jag mig inte om för han är ju ett avslutat kapitel o har fortfarande inte kommit över oss.
    Nej, jag tror inte det.. visst var den urringad (och knallröd) vänta, jag ska lägga in en bild ikväll i mitt galleri så kan ni se. Men urringat har jag alltid.. haha

    Haha, ojdå.. bra att han trånar lite då!! =)
    jagomina skrev 2007-11-19 12:18:06 följande:
    Jaha, ja tänk vad olika det är från klinik till klinik Jag längtar också till att köpa massa nya behåar! Vet ju itne om jag komemr stanna på D eller om de blir mindre när svullnaden lagt sig..Nån som vet förresten om de kan bli en hel storlek mindre när svullnaden gått ner? Jag slängde iväg massa mini-bhar till bättre behövande i andra länder! Hehe, de behöver man ju knappast nåt mer..
    jag kan säga att mina inte minskade från v. 4 till nu iaf (8,5v) och jag tror inte de komemr göra det heller. Gunnar sa att väldigt lite händer storleksmässigt efter 4-5v., de sjunker bara ner.
    Briana skrev 2007-11-19 13:22:10 följande:
    Jag känner inte mina implantat överhuvudtaget !! Vet inte var dom finns ej heller vilket som är mitt egna ellet implantat..Känner inget när jag gör några rörelser...Kan städa, bädda, lyfta ja göra allt utan att jag känner av dom..Min sambo tycker det är helt otroligt..Ej heller han känner var dom skulle kunna vara...Så är det för mig och jag är jättenöjd..
    Jag kände inte heller mina implantat men när de var ca 7v och hade sjunkit så känner jag dem nu ganska tydligt, implantatet är helt klart fastare (vilket inte kändes tidigare). Och ändå valde jag det mjukaste.. ;)
  • RedTopaz

    Pellegrino: det är jättevanligt att de är så ömma! Tejpa en kompress över så skaver det mindre. Tyvärr sitter det i rätt länge, mina slutade göra ont efter kanske 5-6 veckor.

  • jagomina

    BlueTopaz

    Jag såg inte nån bild på din röda tröja, men på dina andra bilder tycker jag knappast det ser speciellt "silikon-bimbo" ut, snarare jättefint! :)

    Jättefina bilder överhuvudtaget på dina älsklingar o bröllopet!

  • Viffy

    Alltså jag förstår inte detta! Jag är alldeles öm på insidan av mina överarmar

  • 1 och 1 är 3
    Viffy skrev 2007-11-20 09:09:44 följande:
    Alltså jag förstår inte detta! Jag är alldeles öm på insidan av mina överarmar
    HA HA HA..... har tuttarna blivit så stora att dom trycker på armarna?
  • Pellegrino
    RedTopaz skrev 2007-11-19 22:30:13 följande:
    Pellegrino: det är jättevanligt att de är så ömma! Tejpa en kompress över så skaver det mindre. Tyvärr sitter det i rätt länge, mina slutade göra ont efter kanske 5-6 veckor.
    Hmmm, tycker bara att det är så konstigt, jag menar jag har ju inte gjort något lyft utan bara förstorat. Varför är dom så ömma då? Finns ju ingen anledning tycker jag...

    I övrigt har jag mer ont i mitt högra bröst än det vänstra. Plus att jag har jättesvår att sova om nätterna. Sover ca 2-3 timmar och sen vaknar jag och kan inte somna om. Inatt var jag vaken mellan klockan 24.00 till 04.30. Skitjobbigt att kroppen inte vill. Sen somnade jag och har i princip sovit tills nu. Så sova kan jag ju, bara inte mitt i natten...
  • Viffy

    Haha Nej så illa är det inte. Men det är konstigt att jag är öm där tycker jag. Det går från armhålan och ut på armen. Känns som ett blåmärke men det syns inget.

  • 1 och 1 är 3
    Viffy skrev 2007-11-20 09:53:58 följande:
    Haha Nej så illa är det inte. Men det är konstigt att jag är öm där tycker jag. Det går från armhålan och ut på armen. Känns som ett blåmärke men det syns inget.
    har du ärren i armhålan e de väll itne så konstigt att du e öm
  • Viffy

    Nej men jag har inte haft ont där från början.

Svar på tråden Här samlas vi som har gjort eller ska göra en plastikoperation del 3