• Mjölk

    Umeåmammor januari-februari?

    Några från Umeå som väntar barn i januari-februari? Eller kanske december?

  • Svar på tråden Umeåmammor januari-februari?
  • jummie

    tjoho brudar!!

    Här är det trötta familjen kan jag meddela....inte tnog med att vår allra minsta men bästa vän Hugo bestämde sig för att bli hungrig kl 5 imorse så har även grannarna bestämt sig för att just i dag så ska de slipa golvet så att försöka ta igen dessa timmar från morgonen var ju totalt lönlöst!!

    Kommer förbi en snabbis o fikar idag..måste ju hem till CSI!! Går INTE attt missa

  • jummie

    nämen gud så pinsamt...vi firar ju visst ett halvår som gifta idag då kanske man ska umgås?!?!

    ja ni märker väl om jag dyker upp...oj oj detta minne....

  • icaS

    Tänkte att vi skulle kolla hur många det blir i kväll på Mekka 19:00. Detta är den sista listan jag hittade är den fel så uppdatera.

    icaS
    sofia76
    AuroraBorealis
    Missboss
    abby78
    valtrina
    Ana1979(Sjuk kommer inte)

  • ana1979

    Är det fler än jag som fått produkt katalogen från barnens hus idag? Blev helt matt när jag såg hur mycket som måste inhandlas innan bebisen kommer. Än så länge har vi ju bara köpt barnvagnen och några klädesplagg... Tur att det är 3 månader kvar

  • bbpop

    Hoppas ni får en trevlig fikaträff ikväll allihopa! Vi är upptagna med annat idag, men jag litar på att ni fikar för oss också. //Tjing!

  • FiaÅkotten

    hej hej alla!!!

    jag vet att ni skall fika ikväll men tänkte ändå fråga om det kanske skulle gå på låt säga fredag? nästa vecka alltså 7:e eller vad det blir så har man ett avbrott i upppackandet och så. Kanske vid 18 tiden?

    Annars hoppas jag att alla har en bra dag och att anna kryar på sig här är det bra men ont i svanskotan och vaaarmt som om vädret fått fnatt och tror att vi ska hoppa över höst och vinter...

  • Mjölk

    FiaÅkotten: Tycker det låter jättebra! 18:00 är en bra tid (fast gärna lite tidigare för mig)! Fredag den 7:e eller kanske onsdag den 5:e?

  • FiaÅkotten

    på onsdag är det väl yoga?

  • FiaÅkotten

    jo onsdagar har iaf jag yoga... vet inte var ännu men...

  • Missboss

    Onsdag har jag oxå yoga. Premiär i morgon

Svar på tråden Umeåmammor januari-februari?