God morgon tjejer! Busbellan: Glömde skriva igår - H&M tröjan i 110/116 passade Mattis bra förutom lite lång i ärmarna. August är väl 1 år äldre så då borde den blir bra på honom också. Mattis är 107 och väger nästan 16 kg. Lång överkropp samt att han verkar ha korta ben min lille plutt.
Åh, tack. Då klickar jag igenom min bestälning hos h&m nu
Från me&i har jag beställt svarta och gröna velourtights, pussgrodetunika och molntröja.
Från små vi massa NS Blå och röd hood, bruna byxor och blå långärmad t-shirt
ganska ovanligt för sthlm kan jag tänka mig trist iallfall för det är is överalllt
Här hade vi kul på isen igår, behövde inte ens nån pulka i backan, vi åkte på rumpan på isbanan och det gick fortare än vad det gjort med pulka på hela vintern
Vågade ju till och med åta Ella åka själv när hon bara hade sig själv att hålla koll på
Låter fint! De bruna ns byxorna är en klar favvorit här. Så snygga o sköna!
Ja, jag älskar ju Augusts gråa så de bruna lär nog bli använda de också
Måste ju ha några finare byxor till honom, han som vägrar allt med gylf eller knapp i midjan
Hej tjejer! Nu återkommer jag med några molooverall frågor. Var nere på stan i går och letade, men allt var slutsålt... Skulle det inte vara lågkonjunktur??? Folk har visst shoppat vinterkläder som galningar i år Efter att ha sett den fina bilden på tjejen i regnbågsmolo har jag knappt kunnat sova i natt utan funderar på hur jag ska få tag på en sådan. Funderar nu lite på om dessa har funnits alla år? Har hittat en, men den är mossgrön i ränderna och inte lika fin som den ni visade i går. Den som jag "fick" 06/07 var i klara färger. Fanns det någon overall förra året i regnbågsfärger och var den i sådana fall mossgrön eller klargrön?
Den som jag visade på bild på min tjej är en från -08, jag tycker den är jättefin i färgerna. Gillar inte årets regnbåge lika mycket