xtravaganza
www.familjeliv.se/Forum-5-64/m48805942.html
Det var halvfarten jag menade och upptrappningen. Jag var inte riktigt säker på om man skulle öka keso mängden på morgonen under dag 2 och 3, men tyckte det skulle vara konstigt om man inte gjorde det. Ringde och pratade med Malena som hävdade bestämt att det stod klart och tydligt i boken hur man skulle äta och att man bara skulle äta ett ägg och två msk keso på morgonen under hela upptrappningen. Ringde lite senare för att höra med en annan konsulent och man skulle ju öka till 1,5 dl under upptrappningen...suck. M kan inte heller skilja på vänster och höger hjärnhalva, vet inte hur man räknar ut vilken kalorimängd man bör äta för att fortsätta gå ner i vikt etc. Kan bara säga att det är flera i min grupp som är missnöjda!
Mozilla: Jag ska träffa Jenni ikväll!
Var på träff med en ny konsulent idag. Vilken skillnad det var. Som natt och dag ungefär. Jag vill byta grupp NU!
Tack för era svar!! Jag verkar inte känna om jag går upp eller ner längre. Trodde verkligen att jag hade gått upp men det visade sig att jag gått ner 1,6kg. Känns lite konstigt att inte kunna lita på sin egen känsla men samtidigt är jag ju glad. Bara det att jag ligger under målvikten med tre kilo så nu får jag inte gå ner mer. Måste handla hem massa bra ingredienser nu för det känns tomt i skåpen.
Mozilla: Jenni skulle kolla hur de andra grupperna såg ut och återkomma till mig. Hoppas, hoppas!
Klunsen111: Grattis!
Härligt Klunsen111 vad skönt! Jag ska ha dig i åtanke och hoppas att jag har lika fel som du denne vecka. Jag har ju börjat äta och gjort upptrappningsveckan nu och de känns ju som att man säkert går upp eftersom man äter nu men å andra sidan så borde man ju inte de eftersom man äter lite och rätt! Ja vi får se...nervös e ja då iaf! Min coach sa iaf att de är troligt att vågen visar 1kg upp pga av att jag samlar vätska då jag börjar äta igen...Hur gick de för er andra då ni började äta? Visade vågen upp eller ner??? Nyfiken!