BF November,2010 DEL 2
Jag är rätt förvånad själv över att den inte är större än den är faktiskt... Med tanke på att det är nr 3 och att det inte är så länge sedan jag fick barn... Men ja, den exploderar väl sen. Jag hade en jättemage sist
Jag är rätt förvånad själv över att den inte är större än den är faktiskt... Med tanke på att det är nr 3 och att det inte är så länge sedan jag fick barn... Men ja, den exploderar väl sen. Jag hade en jättemage sist
Jag tycker alla har superfina magar jag
Jag tycker gravidmagar är superfina och härliga. Stora som små
Och man ska vara stolt tycker jag över den
Kram på er tjejor
Hedi: hahaha! Häftigt med en så bra bild
Sådär låg Theo med men vi fick aldrig någon bild. Kul för er att ha det
Hur känner ni er alla nu när nästan alla gått halvvägs? Är ni trötta fortfarande? Illamående?
Hur mår ni?
Stackare
Ingen aning men det kan väl vara ett vanligt virus. Ont i halsen. Kolla så det inte är halsfluss bara kanske. Vet att det inte alltid yttrar sig som man tror med prickar i halsen.
Ja om han inte vill äta tycker jag du ska ringa. Spä på lite extra oxå så att du verkligen får komma in. Brukar jag göra, här är dom skitdåliga på att låta en komma in annars.
Lycka till
Det vore så jädrans kul å få ge sig hän och bara tokshoppa rosa och rött :-P Älskar oxå rosa och tycker det finns så mycket sött å fint på tjejhyllorna.
Men eftersom BM inte ville skriva kontrakt på att det var en tjej utan bara var rätt så säker. Så ska jag nog inte göra det tror jag. Man har ju hört om folk som fått fel och ut kom det andra könet ![]()
Helen C: Förstår dig. Man bryr sig ju inte så länge man slipper höra eller se det. Men skulle man se det så blir man nog ledsen oavsett tror jag.
Annars tycker jag förövrigt det är okej att han gör det hur som helst. Jag har aldrig brytt mig om det eftersom jag är likadan. ibland vill man ha en stund för sig själv bara. Och det har aldrig handlat om den andra för oss. Vi är lika attraherade av varandra ändå
Så det handlar ju inte om dig alls det där. Men som sagt, man vill ju inte höra eller se det...
Kram på dig
popcornplaya: skönt att besöket gick bra. Härligt att få höra hjärtljuden. jag får vänta ända till den 20/7 innan jag får höra hjärtljuden och mäta magen
Sov precis 2 timmar tillsammans med Theo. Och när jag vaknade mådde jag sådär SJUKT illa igen. Höll på att kräkas när som helst och visste inte vart jag skulle ta vägen. Urk
Det kommer inte lika ofta längre men det händer.
Och så stå rman där och vet att man måste äta något för att det ska ge med sig. Och INGET känns gott. Blääää
Hihi. Ibland är man för flink i fingrarna
Här skiner solen gött. Och nu har jag fått i mig en macka och mår lite bättre. vi ska gå ut i solen och bada jag och Theo
Helen C: Skönt att det är bra nu att ni rett ut det
Sånt där kan vara känsligt jag vet. Och är man gravid och ger så pass mycket sex som två ggr på en dag ibland! ja då förstår jag att du blev besviken. kram på dig.
tessiej: Skönt att allt såg bra ut på RUL. Du får se vad som tittar ut i november
bebis050810: Förstår att du blev orolig. Men som NJsmamma sa. Om hon var osäker borde hon skickat dig till en specialist eller åtminstonne bokat in dig om ett par veckor igen. Gjorde hon inte det så är allt okej.
MEN om du är orolig och inte kan sluta tänka på det. Då skulle jag iallafall jag kräva en UL tid till av min BM för att få bort oron. För det är inte meningen att du ska gå och fundera och vara orolig över detta nu i 4 månader till. Så kräv att få ett UL till. Kramen