Cambridge för viktminskning...
tänkte köra en kur nu (börja lite lätt och köra hårt efter jul). Jättenyfiken på vad ni har för erfarenheter!!
Hur mycket gick ni ner? Var det jobbigt? Värt pengarna? Etc etc etc.
tänkte köra en kur nu (börja lite lätt och köra hårt efter jul). Jättenyfiken på vad ni har för erfarenheter!!
Hur mycket gick ni ner? Var det jobbigt? Värt pengarna? Etc etc etc.
Å syster C inte hade jag en tanke på blodsockerfall klart det säkerligen var det som hände. Känner mig lugnare nu med den vetskapen. Chokladflis det var en bra ide att testa så, gör det på to-sö när jag är ledig så behöver ingen annan en familjen se mitt surmulna jag då, kanske kan jag lägga av med kaffe på den tiden med. Japp det satsar jag på.
Det är värt varenda krona!
Smakar gott och inte havrevälling.
Har gått ner 20 kg, ska plocka bort 10 till för o komma ner på drömvikten
Började på 42/44 i stl på byxor, idag har jag en 38:a
Jag började på Cambridgekuren igår. Behöver gå ner 20 kg då är jag riktigt nöjd, men sen hade jag gärna gått ner 10 kg till, men det är i så fall "bara" skönhets kilon".
Men mitt första del mål är 10 kg, så får se hur lång tid det tar. Jag hoppas det inte tar längre tid än 4 veckor på ren kur. För sen behöver jag nog trappa upp lite och äta ett lagat mål till lunch. Men fortsätta med påsarna morgon och kväll.
Min sambo ska peppa mig i detta, han ska också börja träna. Tyvärr kan vi inte träna ihop då vi har en son som en av oss måste ta hand om. Så vi får försöka få ihop det ändå.
Jag tänkte börja gå till simhallen och där finns även ett motionsrum med trappmaskin, crosstrainer, cyklar och olika styrketräningsredskap.
Tänkte försöka köra en timme i motionsrummet, och sen efter det simma. Får börja med det en gång i veckan till en början, vet inte om jag hinner få till mer kvällar i veckan då jag jobbar kvällar och dessutom min sambo också vill iväg o träna en dag i veckan.
Får försöka komma iväg på prommenader också, men det är svårt att gå här nu, är så satans halt o kallt.
Idag är det min tredje dag med hel kur. Första dagen var jättejobbig jag ville bara äta sen andra dagen gick det bättre men idag har jag jobbat och det var inte så lätt, men jag klarade det.
Hur har det gått för er?