• anneh

    Augustibebis 2012

    Har äntligen fått en tid för vul! Ons 21/12 :) spännande!

  • anneh

    Arba: jag har haft en ofostrig graviditet. Massor av symtom, ömma större bröst, illamående. Fina plus på stickorna. Men hade en konstig känsla som gnagde mig i bakhuvet, så jag tjatade till mig ett vul. Där fanns moderkaka, fostersäck, men inget foster. Så allt löpte på som en vanlig graviditet, men fostret glömdes visst bort. Så ja man kan ha många symtom..

  • anneh

    Poison: jadu, säg det!
    Tur att jag fick vultid nästa vecka, så man får se om det är nåt därinne.

    Om inte jag haft den där känslan hade det inte upptäckts förän på rul, hade inga blödningar osv..

  • anneh

    Poison: nej dom sa bara att det är rätt vanligt, och händer då och då. Men konstigt är det!

  • anneh

    Poison: hade en konstig känsla bara, det kändes inte rätt helt enkelt.. Det saknades nåt. Svårt att förklara, men jag visste att det var tomt.

  • anneh

    Arba: jag fick abortpiller som inte fungerade på mig, så det blev en skrapning. Vet inte hur pass vanligt det är faktiskt, och jag har funderar många ggr om/när kroppen hade tagit hand om det själv..

Svar på tråden Augustibebis 2012