äralltupptaget: Gick det bra på inskrivningen igår? Skönt att du har sluppit illamående hittills, vi får hoppas att det håller i sig!
jennyz: Vad jobbigt med det eviga kliandet.. hade du så under förra graviditeten också? Spännande med UL idag, håller tummarna för ett positivt resultat!
Petto 83: Stort grattis till systersonen!

Det var ingen liten kille.. fantastiskt att klara av en sådan förlossning, jag är väldigt imponerad!

Allt bra med dig och magen?
Nezzan: Så himla roligt att höra att allt går bra och att du mår bra!

Skönt med sista arbetsveckan. Sen får du njuta i fulla drag av den sista tiden av denna graviditet och invänta ert lilla mirakel!
Det går bra här också. Jobbar näst sista arbetsveckan nu, får som sagt bara köra till vecka 26. Sen blir det att vara hemma och vänta..
Jag har ofta börjat få småryckningar i ena ögat samt bortdomnade händer.. är det någon annan som varit med om detta? Och väldigt svällda fötter, men det är nog ganska vanligt kan jag tänka mig.