-
-
Svar på tråden BIM juni 2015
-
Fick positivt i söndags kväll o sen var det svagare igen på måndag morgon och ännu svagare på kvällen... Åh det är så förvirrande det här ;(Nirvie skrev 2015-05-19 07:36:41 följande:Har du tagit ett till ägglossningstest? Ägget kanske inte har släppt ännu...
-
Så gör jag också om jag inte har något billigt gravtest hemma, för då kan jag inte låta bli att ta det, även om det egentligen är alldeles för tidigt. :-PNirvie skrev 2015-05-19 07:05:12 följande:Självklart kan man inte lita på ett test som ger utslag för två olika hormon. Men snål som jag är tänker jag använda dem ändå, nu när jag ändå har några till övers, för att avgöra om det ens är någon mening med att ta ett riktigt graviditetstest. Blir ägglossningstestet inte starkt så struntar jag i gravtestet helt enkelt. -
Tror som sagt på nedsläpp igår eftermiddag/kväll och tempökning imorgon. Keeping my fingers crossed!Aniroma skrev 2015-05-19 07:44:05 följande:Fick positivt i söndags kväll o sen var det svagare igen på måndag morgon och ännu svagare på kvällen... Åh det är så förvirrande det här ;(
-
Jaha då var det dags igen. Mensen tog slut i förrgår men börjar direkt denna gång med täta mysstunder då jag inte är så säker på att äl är den dagen appen visar. Skulle va så skönt, kul och spännande om det kunde ta sig denna månad.
-
Tack! Jag hoppas på det!! :)Symetrical skrev 2015-05-19 09:07:56 följande:Tror som sagt på nedsläpp igår eftermiddag/kväll och tempökning imorgon. Keeping my fingers crossed!
-
Tror det börjar bli äl på g här
. Molvärk till och från sen igår. Testar ju inte eftersom vi ändå har regelbundet sex så vet ju inte men hoppas
-
Förra cykeln fick jag possitivt den 1:a maj och stegring först den 3-4 maj så håller tummarna för att du får en stegring imorgon!Aniroma skrev 2015-05-19 07:44:05 följande:Fick positivt i söndags kväll o sen var det svagare igen på måndag morgon och ännu svagare på kvällen... Åh det är så förvirrande det här ;(
-
Vi får hoppas på det! Håll tummarna för mig :)Nirvie skrev 2015-05-19 10:59:25 följande:Förra cykeln fick jag possitivt den 1:a maj och stegring först den 3-4 maj så håller tummarna för att du får en stegring imorgon!
-
ÄGGLOSSNING
17/5 knaappeen
18/5 Caylyn, malar87
18-19/5 aniroma
22/5 miamarina84
23/5 gruvan
20-25/5 Desideri
23-24/5 Nystjärna
25/5 kastrullen
26/5 waan
29/5 Angdev, lillskrutten, Nirvie
31/5 jeniii888
1/6 fsake
2/6 mkes,
4/6 sommarblomma1
BIM
1-2/6 knaappeen
2/6 Caylyn
3/6 miamarina84, Desideri
4/6 gruvan, Fian88
4-5/6 aniroma
5/6 Tett90
7/6 Nystjärna
8/6 kastrullen
9/6 waan
12/6 Angdev
13/6 Nirvie
14/6 Jeniii88
16/6 fsake
17/6 mkes
18/6 sommarblomma1
-
Jag har min syster som stöttar mig till 110% hon är dessutom säker på att det kommer ta sig. Hon och systersonen (3 år) följde med till kliniken. Fick ett gott skratt när jag kom ut efter behandlingen och får frågan av pojken om det fanns en bebis i min mage nu. Tror nog att resten av familjen ändrar sig när det väl är dags. I annat fall så är det deras problem. Jag tänker inte låta deras åsikter stå i vägen för min lycka.Nirvie skrev 2015-05-19 06:59:18 följande:Finns alltid folk med åsikter hit eller dit. Ett planerat, älskat och efterlängtat barn med en förälder lär få det bättre än alla de barn som har oturen att få två icke närvarande föräldrar som helt enkelt inte bryr sig om sina barn. Jag tycker det är starkt av dig att göra det som känns rätt för dig och jag hoppas och tror att dina nära kommer att stötta dig i detta ändå tillslut. Jag hade samma planer innan men hade turen att träffa min kille innan jag blev redo för att ta det steget. Jag vet att jag skulle ha ångrat mig livet ut om jag istället skulle låtit tiden springa iväg och således "välja" att vara barnlös.