IVF hösten/vintern 2020
Är det fler som är på g med en behandling nu till sensommaren/hösten/vintern? Vore kul att få växla tankar och funderingar.
Jag ska äntligen få börja med en behandling efter att kliniken har haft stängt sedan i mars. Det blir min tredje ivf. Har ruvat på fyra embryon totalt och det sista vi hade i frysen blev jag gravid med men fick sorgligt nog missfall vecka 10 i mars. Så nu ska jag börja om från scratch, var ett år sedan sist så jag kommer knappt ihåg hur det är :P Mens idag, första injektionen gonal-f imorgon!
försök se fram emot nästa mens och återföring så man känner att man är på gång igen ialla fall, jag läste om ditt MA och är jätteledsen för din skull :( jag kommer sätta igång med sprutor runt den 18:e så förhoppningsvis får vi följas åt denna gången
Det låter i alla fall jättebra att du har 7 st i frysen, de fryser ju bara om de är av bra kvalitet så där finns säkerligen ett par guldägg!