Doris2024 skrev 2025-04-27 09:14:54 följande:
Jag kör ju helt ostimulerad och förra månaden fick jag mens på min BIM dag och min testdag var satt fyra dagar senare.
Är ungefär lika nu så har BIM på lördag och testdag tisdagen efter. Så om jag inte får mens innan söndag nästa vecka så tänker jag testa ☺️
Skönt att köra ostimulerat! 🤗 Håller tummarna för att mensen håller sig undan!!!!
har fortsatt lite molvärk i magen sen igår kväll, å bak i ryggen å lite ner på insida lår.. och är fortsatt varm, men fryser ändå ibland sen plötsligt jättetrött men det har jag varit hela tiden och beror nog på cyklogest.
men har tänkt på en grej, att den här sprut/äggplocksomgången verkar skilja sig åt med symptomen från första omgången i oktober! Vet inte varför, om jag va knäpp eller något eller att det faktiskt var så, men jag har inte skrivit upp ett enda symptom då förns jag fick ont i huvudet på RD9 och sen började få färgade flytningar på RD10 kväll..
Den här gången hade jag ju tydliga känningar nere i äggstockar/livmoder RD1 och RD2, sen efter det lite andra olika symptom varje dag..
Vet inte om jag vågar hoppas att det är positivt. Men har även känt att livmodertappen har flyttat sig under gårdagen, det kan också betyda positivt eller att mens är på g, beror på vart man läser om det och verkar vara olika från person till person😆