Idol 2006
Här kan vi babbla om programmet Idol 2006 som drar igång på TV 4 tisdagen den 29 augusti.
Här kan vi babbla om programmet Idol 2006 som drar igång på TV 4 tisdagen den 29 augusti.
ok, ja det är juh en hel del sökande så det kan man juh förstå!
Jag tycker det syns på tv vilka som är inspelade framför minijuryn och vilka som sjunger framför den riktiga juryn (av det man får se alltså). Bakgrunden är lite annorlunda och så är bildkvalitén sämre/mörkare när de sjunger för minijuryn. Har jag rätt xxmeyaxx?
Betty2,
det syns jättebra
du har så rätt.
Typ solat solarium så mycket som möjligt, köpt snygga ultramoderna kläder, stajlat håret och allt bara för den sakens skull. Som att hon inte hade sin egen personlighet.
Ming: Ja Azra kanske hon hette,tyckte hon verkade naturlig i första uttagningen sen blev hon lite för mkt,men hon sjungar ju jättebra iaf
Kommer hon vidare så fär man nog se andra sidor av henne,tror hon är en go tjej jag!
Jag hejar på Patricia! Hon verkar jättebra och säker i sin röst och inte så tillgjord.
Jag tycker att det är skandal att Ville fortfarande är med i tävlingen. Varför tycker alla om honom? För att de tycker synd om honom?! Det är väl självklart att han aldrig någonsin kommer kunna vinna Idol och bli en storsäljande stjärna - så varför sympatiröstar juryn kvar honom?
Javisst, juryn verkar ju verkligen vara riktiga mjukisar och värna om allas känslor så de har säkert kvar Ville av ren sympati... eller njä, det känns inte så troligt va?? Uppenbarligen gillar många tittare honom, så varför skulle han inte kunna sälja?
Jennie: Just när det gäller Ville så är min teori att juryn har kvar honom eftersom han kämpat något så oerhört mycket sedan förra året - och dessutom har en röst som är helt okej. Självklart passar juryn på att se sina möjligheter att spela på tittarnas sympatier till stackarn och låter honom gå lite längre. Men jag tycker att det är fel! Killen har noll star quality - inte ens en finlandsfärja skulle boka honom.
Var hittar du det personlighetsdraget hos juryn som skulle göra att de skulle ta med någon för att de tycker synd om personen? Verkar de ha den inställningen och den personligehen? Verkligen?
Däremot kanske en del _tittare_ sympatiröstar och det har väl juryn lärt sig känna igen och kan utnyttja. Men att de skulle tycka synd om honom och pga det ha honom kvar? Knappast.