• Svar på tråden nya ullared/gekås-tråden
  • Fru Indosaurie

    gah. nu kanske vi åker på tisdag det är nära nu..

    Någon som vill visa fler bilder på inköp så att jag blir sporrad

  • MammaSara80

    En fråga bara till er som har barn. Hur gör ni när ni åker på vardagar? Tar ni med barnet?
    Vi måste alltid åka lördagar för att kunna få barnvakt då jag inte vill ta med barnen på en resa som tar 3timmar dit och 3timmar hem plus att det blir jobbigt där inne. Skulle så gärna vilja få till en resa en vardag för att se om det är någon skillnad på folk. Var där i lördags och då kan jag LOVA att det var mkt folk...

  • Mollymajs

    Fru indosaurie då får du inte köpa upp alla fina flick kläder så det blir kvar lite till mig oxå Fast ja tror min amma fick tag i de där söta dino byxorna i måndags

  • Mollymajs

    mammasara80 Min sambo stannar hemma med tjejen. Tar en pappa dag så ja åker själv. Sen åker vi alltid ihop på våren istället så då får tjejn följa med.

  • Scrapmom

    Förra gången jag var där gjorde jag enorma fynd, bla köpte jag ett par byxor för 9(!!!)kronor! Massor av pekböcker till sonen, typ en tjuga/styck. Köpte bh:ar, en för 59 och en för 69, båda kanonbra! Denna gången ska lillkillen va hos farmor så jag kan gå i lugn och ro och inte behöva passa in hans måltider och blöjbyten. Lyx!

    Funderar nu på om vi inte borde åka på fredag istället? Problemet är bara att farmor jobbar och kan ju då inte ta sonen...Jaja, vi får se.

  • Fru Indosaurie

    Molly
    haha. vi får väl se
    om du har dinobyxorna ska jag handla upp allt rosa jag ser för att hämnas
    vi ska ha med oss lillsnorpan =/ men vad gör man. Hon har aldrig någonsin ätit ur flaska heller så det finns inte mkt att välja på. Eller jo, vi kan ju stanna hemma.

  • Mollymajs

    fru indosaurie ja då får ja väl byta färg till ella är väl på diden att hon får nåt annat än rosa Ja köpte ammningsBhar där i våras och va nöjd så länge ja ammade/pummpade.

  • Fru Indosaurie

    Molly
    nästan så att jag måste amma extra länge för att tjäna på att köpa nya bhar
    Haha ja wilma har bara rosa i stort sett. Hon hade ett par gråa byxor som vi tog på henne när vi skulle på dopsamtal, fick sån ångest av det så dom ryker nu. Så ful modell och så en elefantbody till det, inte EN rosa sak. *ryser*
    Hoppas på kap på gekås. vill ha dinobyxorna!

Svar på tråden nya ullared/gekås-tråden