• Status Mamma

    Idol del 2

    Här fortsätter vi babbla om tv-programmet Idol 2006.

    www.tv4.se

  • Svar på tråden Idol del 2
  • numberone

    Det kvittar ju egentligen vem som vinner av Erik och Markus, de kommer ju få kontrakt båda två iallafall....

  • numberone

    tror inte de skulle ge markus en renodlad pop platta i fall han vann

  • Mia888

    De kommer säker att få kontrakt båda två men känslan av att vinna är ju större än att komma tvåa, så just därför hoppas jag att Erik vinner. Det är han värd.

    Någon som hört om Cissi fått något kontrakt?

  • Mamma T

    Jag tror faktiskt att Johan har goda möjligheter att komma i final.I still like him

    Var det verkligen ingen av er andra som tyckte att Johan va bra igår?

    Felicia åker nästa gång...

  • Hannahs mamma

    Åååh jooo Johan rockade igår... fy va kul det va och se Johan vara sig själv igen


    Mina tankar är vapen som slåss!
  • breckis

    Måste bara säga att jag var och så Daniel på Nalen fär snart tre veckor sendan, vilken kille, vilken röst och fortfarande så ödmjuk HAn är helt underbar och jag tycker Markus påminner så mycket om Daniel, inte sångmessigt, men till sättet

    Jag hoppas på Markus som vinnare, tycker inte fins någon annan i år............

  • Trynträ

    breckis: Det måste va därför jag tycker Markus är så tråkig på scen. Han påminner om Daniel. ZZZZZzzzzzzzzzzz.........

  • breckis

    Trynträ

    hahahahaha.... Tur att smaken är som baken

    Jag tycker båda två är super sexiga med

  • Mamma T

    Hannahs mamma:
    Åh äntligen nån som håller med mig!!Jag tycker att killen är helskön och SÅG du hur GLAD han blev av juryns beröm ?

  • Hannahs mamma
    Mamma T skrev 2006-11-11 20:39:19 följande:
    Hannahs mamma:Åh äntligen nån som håller med mig!!Jag tycker att killen är helskön och SÅG du hur GLAD han blev av juryns beröm?
    haha jaaa verkligen Han såg verkligen glad ut... och ville typ skrika av glädje.. haha så fick han bara ur sig ett litet "tack" haha
    Mina tankar är vapen som slåss!