• Katharina S

    88or med barn?

    Några 88or med barn? Jag fick en dotter den 19 April -07 s¨hon blir snart 10månader! Jag är ensamstående. Skulle vara skoj att prata med jömgamla

  • Svar på tråden 88or med barn?
  • Tumadre
    Kinder88 skrev 2008-04-14 00:36:46 följande:
    Tumadre: Välkommen hit, vart bor ni?
    Tack, Sollentuna.
    Själv?
  • Kinder88

    I partille utanför gbg. Gör ni om dagarna då? Är det inte kul o ha syskon så tätt? Vill själv ha tätt, men kan tänka mig att det är jobbigt också, med trots o nyfödd:)

  • Nathaliiiie
    Kinder88 skrev 2008-04-14 00:32:04 följande:
    Nathaliiiie: Han är 5mån nu på tisdag. Vi bor i Partille utanför Gbg. Händer hos er på dagarna då?
    Oj, stora killen snart då :) Jaha okej..
    Inte så mkt nu i början.. träffa kompisar,
    fikar med unga mammor, öf m.m.
    Nidå?
  • Jo  anna
    Kinder88 skrev 2008-04-14 00:32:04 följande:
    Jo anna: Då skiljer det inte många dagar mellan våra=). Fick mnin son den 15nov-07. Allt gått bra? Vart borni?
    Va kul. =) Vi bor i värmland. Nja, inte direkt. Han har ett hjärtfel, men annars är det väl bra. Sj då? =)
  • Dancia
    Nathaliiiie skrev 2008-04-13 13:56:34 följande:
    Dancing Sunrise skrev 2008-04-13 12:50:49 följande:
    hej hej =) Ja.. men tiden går ju sååå himla fort.. känns som att hon bara va bebis i en vecka :P nu är hon ju snart tonåring =) haha.Jaha.. va jobbigt, vad berodde det på då ? men funkar det bra då? hon tar flaskan bra o så?Jodå.. ammningen funkar bra här.. men tar också flaska om pappan skulle behöva rycka in.. så det är skönt =)
    Han fick inte rätt tag, och så somnade han så fort han lades till bröstet, så han fick inte i sig tillräckligt. Han tar flaskan jättebra och ökar stadigt i vikt nu, men det är lite jobbigt att pumpa, men jag vill att han ska få bröstmjölk så länge som möjligt.
    Vad skönt att amningen fungerar för dig :) Och att ni kan ta flaska när det behövs, är ju helt perfekt.
  • Diorlover

    Hoppas ni inte heller r hemma & sjuka. Både jag & sonen är sjuka men han sover nu. Han ahr mkt enegi trotts sin förkylning. Jag däremot r som en zombie men sambon e ju hemma snart då går jag &lägger mig.

  • Diorlover

    Hoppas ni inte heller r hemma & sjuka. Både jag & sonen är sjuka men han sover nu. Han ahr mkt enegi trotts sin förkylning. Jag däremot r som en zombie men sambon e ju hemma snart då går jag &lägger mig.

  • Rauur
    Kinder88 skrev 2008-04-14 00:27:45 följande:
    Rauur: Junsele? Aldrig hört. Låter som en liten byhåla i norr=)

    Haha du har så rätt så! ^^,


    De ligger 7 mil ovanför Sollefteå (om du vet vars de ligger).


    Har du aldrig hört talas om JunseleDjurpark? Med dom vita tigrarna och lejonen ;P


  • Kinder88

    Nathaliiiie: Här är det typ samma, fika, ÖF, babysim, ute o går mkt eftersom vi har hund.

    Jo anna: Oj, usch vad tråkigt=(. Vad är det som är fel då? Är det ngt han kommer få dras med hela livet eller finns det en chans att man kan fixa det? Men han kan leva med det eller om man får fråga? Kan inget om hjärtfel så kanske låter som dumma frågor. Usch tycker synd om er, kan inte vara lätt o gå igenom allt.

  • Kinder88

    Rauur: Hehe ne, emn vad coolt. Vita tigrar är så fina!! Sollefteå har jag hört talas om=)

Svar på tråden 88or med barn?