• Lokatt

    K*B*N, pratar del 11

    K*B*N snackar vidare del 11
    {#lang_emotions_cool} Kreativa barnvagnsnördars tillhåll {#lang_emotions_cool}

    Vi som hänger här pratar barnvagnar, barnvagnstillbehör, barnkläder, annonser på Blocket, saker vi fyndat, pysselgrejer... ja, inget är OT. En varning är dock på sin plats att utfärda redan här, det smittar!

    Detta är del 11 (!!!) av tråden och nu är vi som en enda stor familj här! {#lang_emotions_sunny}
  • Svar på tråden K*B*N, pratar del 11
  • Lokatt
    Nifelheim skrev 2010-05-27 14:24:47 följande:
    Skit också, mitt inlägg försvann.Oftast orkar jag inte bråka längre, men ibland går det inte att sitta tillräckligt hårt på händerna för att låta bli. Det är sjukt mycket okunskap runt de raserna, åt båda håll tyvärr. Blir lika irriterad på de som snuttifierar hundarna som på de som tror att de är livsfarliga mördare. Det är en hundtyp som ligger mig väldigt varmt om hjärtat, har ju växt upp med "kamphundsraser" omkring mig och kan inte tänka mig att leva med något annat. Nä, helt överens är det väl sällan man är med någon, men jag tror att vi kanske inte tycker helt olika iaf.
    ne, vi är nog ganska så nära åsiktsmässigt. Jag är emot de på bägge extremkanter jag med Vart försvann all fakta för dom lixom?!
    Du sa något klokt om blandrasaveln, vilket är starkt med tanke på vart du står själv idag. Jag själv har ju en hemma på rehab nu ur kategorin där.
  • Nifelheim
    Lokatt skrev 2010-05-27 14:28:39 följande:
    ne, vi är nog ganska så nära åsiktsmässigt. Jag är emot de på bägge extremkanter jag med Vart försvann all fakta för dom lixom?! Du sa något klokt om blandrasaveln, vilket är starkt med tanke på vart du står själv idag. Jag själv har ju en hemma på rehab nu ur kategorin där.
    Mmm. Det finns underbara blandrashundar, men jag tycker ändå att blandrasavel borde vara olaglig. Definitivt inte bland kamphundsraser, har aldrig sett så många hundar få frispel som vakt/kampblandningar. :/
    Det enda som är värt att dö för är att LEVA ! Frågan är! Vad får dig att känna att du LEVER?
  • Tant Pruselius
    Asereht skrev 2010-05-27 10:39:50 följande:
    Det där borde ju funka. Lär inte vara så många med lika iaf. (tyget ligger på liggdelen)
    blir ju kalas, den vagnen skulle iallafall jag villa åka i
  • Nifelheim

    Oj. Definitivt BLAND kamphundsraser menar jag såklart, men det förstod du nog.


    Det enda som är värt att dö för är att LEVA ! Frågan är! Vad får dig att känna att du LEVER?
  • Tant Pruselius
    zasata skrev 2010-05-27 11:55:41 följande:
    Jag vill ha mina hjul nu!Skall vi ha en gissningstävling?NÄR KOMMER DOM?jag gissar på aldrig.
    Jag tror att dem kommer i morgon!
  • Tant Pruselius
    Nifelheim skrev 2010-05-27 14:09:37 följande:
    Jag hittar inte sladden till min mobil, så ni får vara utan bild på rosa hår idag med. (om den inte mirakulöst dyker upp någonstans)
    fuskis där
  • Nifelheim
    Pruseluskan skrev 2010-05-27 14:42:33 följande:
    fuskis där
    Haha
    Det enda som är värt att dö för är att LEVA ! Frågan är! Vad får dig att känna att du LEVER?
  • passau
    Pruseluskan skrev 2010-05-27 14:40:49 följande:
    naaawe....!
    kunde fått den via en annan tråd men bangade och insåg att jag kan sy för nån 100:- till båda medan dom kostade 200:-/st där *Fr S har inspirerat mig*
Svar på tråden K*B*N, pratar del 11