Plus igen efter mf/ma
kajsalisa skrev 2011-04-06 21:47:10 följande:
Vet du Maria, jag tror att du har rätt. Sex är underskattat. Det är superviktigt för relationen, även om man kanske inte alltid är så sugen...Hur smakar sushi egentligen? Sedan kan man äta det som gravid? Jag tycker det ser gott ut, men fegar ur, tänk om jag inte gillar det alls, men alla säger att det är sååååå gott.
Jajaja bara du uppdaterar någonstans så man får veta hur ni har det, Men jag som är så kass att hålla koll på bloggar! =/ Ang namn som ni diskuterade tidigare så har jag inget bestämt än, men vill gärna ha ett kort namn då mina 3 äldre barn har korta namn. Lyckades pricka in 5 namn i förnamnet, 6 i andra namnet och 7 i det andra namnet och 8 i efternamnet på min son och äldsta dottern, det bara blev så
med tredje blev det 4 bokstäver i förnamnet.
Denna gång är jag förtjust i ett flicknamn på A som jag tidigare har tyckt sådär om, men nu gillar jag det jättemycket. Sedan får man se om barnet passar att heta det först när det är fött.
Pojknamn är jag mer velig med.